۳۹ واحد صنفی در گناباد مهر و موم شدند

گناباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد از مهر و موم ۳۹ واحد صنفی در مدت محدودیتهای کرونایی در این شهرستان خبر داد.

هادی ایزدی روز سه‌شنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲۵ واحد صنفی در مرحله نخست اعمال محدودیتهای کرونایی در فروردین و اردیبهشت ماه امسال و ۱۴ واحد هم در مرحله دوم از ۱۴ آبان ماه جاری تاکنون به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و محدودیتها مهر و موم شدند.

وی ادامه داد: بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا در استان خراسان رضوی در شهرستان گناباد مانند تعدادی دیگر از شهرستان این استان که در وضعیت قرمز و بحرانی از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارند، محدودیتهای کرونایی در فعالیت گروههای شغلی از ۱۴ آبان ماه به مدت ۱۰ روز اجرا شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: محدودیت فعالیت گروههای شغلی سه و چهار از ۱۱  آبان در گناباد آغاز شده بود و محدودیت فعالیت گروه شغلی دو  نیز از ۱۴ لغایت ۲۳ آبان ماه جاری ادامه یافت.

وی افزود: محدودیتهای مشاغل گروه دو ، سه و چهار از ۲۴ آبان ماه در گناباد تمدید شد و بر این اساس این گروههای شغلی تا ساعت ۱۸ هر روز مجاز به فعالیت هستند.

ایزدی ادامه داد: مراکز ضروری رده‌های شغلی شماره یک شامل مراکز درمانی، داروخانه‌ها، مراکز امداد و نجات، آتش نشانی، آمبولانس‌ها و سرویس‌های ارائه دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارائه دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانند فعالیت داشته باشند و بقیه مشاغل از ساعت ۱۸ تا روز بعد تعلیل هستند.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha