سهرابیان: قایقرانی ایران در المپیک توکیو نماینده خواهد داشت

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی گفت: برگزاری اردوی آماده‌سازی برای ملی‌پوشان یکی از اولویت‌های فدراسیون است زیرا شرایط و آمادگی آنان حکایت از آن دارد که قایقرانی ایران در توکیو نماینده خواهیم داشت.

«علیرضا سهرابیان» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز تمرینات گروهی قایقرانان اظهارداشت: یک ماه پیش از آغاز این تمرینات، با کمک کمیته فنی، شورای راهبردی و هیات رییسه فدراسیون تمام جوانب اردوهای گروهی را مورد بررسی قرار دادیم تا ضمن رعایت دستورالعمل‌های مورد تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، سلامت ورزشکاران و مربیان تحت نظر این فدراسیون را تضمین کنیم. لذا برای ورزشکاران اتاق‌های جداگانه رزرو کردیم و در تمرین نیز تلاش بر آن است تا فاصله اجتماعی به بهترین شکل ممکن ایجاد شود. همچنین ۲ شهر تهران و انزلی برای اردوی ملی‌پوشان انتخاب شده است تا دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران دچار ترافیک تمرینی نباشد. 

وی ادامه داد: قبل از شروع تمرین تست کرونا از تمام ملی‌پوشان گرفته شد و باید منتظر جواب آن باشیم. اگر ورزشکاران مشکلی برای حضور در تمرین نداشته باشند و پاسخ آزمایش منفی باشد تمرینات آغاز خواهد شد.  

احتمال تعطیلی ارودها به خاطر محدودیت‌های جدید ستاد مقابله با کرونا از دیگر موضوعاتی بود که سهرابیان به آن پرداخت و گفت: در دستورالعمل‌های بهداشتی تعطیلات ورزشی شامل باشگاه و رشته‌هایی خواهد بود که مجوز فعالیت در دوران کرونا را ندارند اما فدراسیون قایقرانی و مجموعه آن از ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز لازم را کسب کرده است. البته ممکن است محدودیت‌هایی ایجاد شود اما ما تابع ستاد ملی‌مبارزه با کرونا در ورزش هستیم در این مدت احتمال دارد برخی از ترددها را به دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران را محدود کنیم. 

رییس فدراسیون قایقرانی با بیان اینکه شانس کسب سهمیه از سوی ملی‌پوشان این رشته زیاد است عنوان کرد: قاطعانه اعلام می‌کنم که نمایندگان قایقرانی ایران در المپیک توکیو حاضر خواهند بود. لذا برای اینکه شمار این نمایندگان افزایش یابد باید اردوهای آمادگی را با رعایت مسائل بهداشتی در دستور کار قرار گیرد. اسفندماه مسابقات گزینشی شروع می شود و چند مسابقه در کشورهای تایلنده، کره‌جنوبی و مجارستان برگزار خواهد شد. امیدوارم بتوانیم اعتبار لازم برای اعزام ورزشکاران به این رقابت‌ها جذب کنیم تا شاهد حضور زنان و مردان قایقران ایران در توکیو باشیم. 

پاکسازی دریاچه مجموعه ورزشی آزادی و زاینده‌رود اصفهان از اقداماتی بود که در چند ماه گذشته با کمک ورزشکاران انجام شد. رییس فدراسیون قایقرانی با اشاره به این اقدامات گفت: برای مجموعه ورزشی آزادی، قایقرانان تحت نظر این فدراسیون و فدراسیون غریق نجات انجام شد و در پاکسازی زاینده‌رود نیر ما همکاری  و نظارت داشتیم. تمام تلاش ما این است که فعالیت ورزشکاران تنها به مدال‌آوری ختم نشود بلکه حضور فعال آنان در پویش اجتماعی نیز چشمگیر باشد. 

وی در پایان تصریح کرد: هر جایی که آب و قایق باشد ورزشکاران ما نیز آماده خدمت رسانی هستند. آنان فعالیت خود را از حالت نمادین خارج و پای کار هستند و این مهم را در جریان سیل سال ۱۳۹۸ به اثبات رساندند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار ورزش