هشت محور پرتصادف موتورسواران خراسان شمالی شناسایی شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: هشت محور پرتصادف برای راکبان موتورسیکلت در محورهای روستایی استان شناسایی شده است که در اولویت اجرای طر های ایمن سازی قرار دارد. 

علی پرتونیا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین تصادف های راکبان موتور سیکلت در محورهای روستایی شهرستان های اسفراین و شیروان گزارش شده است. 

وی افزود: برای ارتقای ایمنی تردد راکبان موتورسیکت، در سال جاری ۲۱۶ عدد کلاه ایمنی و ۳۲۰ دست بادگیر شبرنگ دار ویژه راکبان موتورسیکلت در روستاهای هدف توزیع شده است.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: توزیع ۲۰۵ کلاه ایمنی موتورسواران در ایام هفته جاری به مناسبت هفته ایمنی (۲۴ آبان ماه لغایت ۳۰ آبانماه) در دست اقدام است.

وی افزود: توزیع کلاه ایمنی، اقدامی فرهنگی برای نهادینه شدن استفاده از این تجهیزات میان راکبان موتورسیکلت است و امید می رود این افراد بیش از پیش به این امر حساس باشند.

پرتونیا گفت: علت مرگ بیش از ۸۰ درصد از راکبان موتورسیکلت در تصادفات، ضربه به سر است بر این اساس استفاده از کلاه ایمنی می تواند آمار مرگ و میر ناشی از تصادف را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. 

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی افزود: امسال راکبان موتورسیکلت در ۱۸۶ فقره تصادف جاده ای استان، درگیر بوده اند که ۱۱.۶ درصد از تصادفات را به خود اختصاص داده است. 

طول راه‌های روستایی خراسان شمالی چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه‌های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ استان های کشور قرار گرفته است.

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =