۲ شهرستان استان همدان در وضعیت بحرانی کرونا هستند

همدان - ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ۲ شهرستان اسدآباد و تویسرکان در وضعیت بحرانی کرونا و هشت شهرستان دیگر استان نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدطاهری روز دوشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا استان همدان اظهار داشت: شمار مبتلایان بستری در بیمارستان ها از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون به هشت هزار و ۱۶۴ بیمار رسیده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در همدان گزارش شد همچنین ۱۳ تن جان خود را از دست دادند که آمار متوفیان هم اینک به یک هزار و ۹۹ تن رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: تاکنون ۲۵۱ نفر در اسدآباد، ۴۷۲نفر در بهار، ۴۸۹ نفر درتویسرکان، ۳۰۹ نفر در رزن، ۱۳۸ نفر در شهرستان درگزین، ۱۳۸ نفر در فامنین، ۴۹۴ نفر در کبودراهنگ، یک هزار و ۵۵۱ نفر در ملایر، ۹۳۸ نفر در نهاوند و سه هزار و ۱۷۷ نفر در شهرستان همدان به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شدند که ۲۱۴ تن از بیماران بستری در بیمارستان ها غیربومی بودند.

طاهری اظهارداشت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری مشکوک و مبتلا مورد تایید پزشک متخصص عفونی، ریوی، داخلی و طب اورژانس در بیمارستان ها یک هزار و ۱۶ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: ۶ هزار و ۳۴۶ تن از بیمارانی که تست "پی.سی.آر" آنها مثبت بوده در این مدت زمان بهبود یافتند.

طاهری خاطر نشان کرد: موج سوم بیماری کرونا از ۵۰ روز پیش آغاز شده و روند ابتلا به این بیماری همچنان افزایش یافته است با این وجود در صورت توجه به قرنطینه خانگی و تعطیلی دو هفته ای استان می توان یک بریدگی در زنجیره انتقال کرونا ایجاد کرد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ۲۵ آبان امسال شمار جانباختگان قطعی بیماری کرونا در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۳ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha