صنعت ‌نفت - پیکان،رونمایی از ترکیب جدید فوتبال آبادان

آبادان - ایرنا - تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان با ترکیب جدید خود در نخستین دیدار از بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر میزبان پیکان تهران است.

به گزارش ایرنا تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان که فصل گذشته یکی از بهترین دوران فوتبالی تاریخ خود را سپری کرد و به تیمی مدعی برای کسب سهمیه آسیا نیز تبدیل شد بیستمین دوره لیگ برتر را با تغییرات گسترده آغاز خواهد کرد، تغییراتی که در درون زمین و روی نیمکت نفت بوجود آمده و چهره جدیدی از نماینده آبادانی‌ها در لیگ نشان خواهد داد.

زردپوشان آبادانی که شاکله اصلی خود در فصل گذشته را نتوانستند حفظ کنند برای فصل جدید لیگ برتر اقدام به جذب بازیکنان جوان و در کنار آنها چند بازیکن با تجربه کردند تا با تلفیق تجربه و انگیزه وارد رقابت‌های لیگ شوند.

صنعت‌نفت آبادان که فصل گذشته موفق به کسب عنوان هفتم جدول رده بندی نوزدهمین دوره لیگ برتر شد توانست نظر مساعد هواداران خود را جلب کند و این مهم منجر به بقای اعضای هیات مدیره این باشگاه شد ولی در بازار گرم نقل و انتقالات نتوانست ستارگان فصل گذشته خود را حفظ کند و بسیاری از آنها راهی لیگ‌های خارجی و داخلی شدند.

اعضای هیات مدیره باشگاه که زمان زیادی را برای تمدید قرارداد خود از دست دادند در نخستین اقدام خود سیدسیروس پورموسوی مربی خوزستانی را به عنوان نفر اول کادر فنی تیم صنعت‌نفت انتخاب کردند و پس از آن نفرات مورد نظر را جذب کردند.

اما نفتی‌ها برای حضور در لیگ برتر با مشکلی بنام حمایت نکردن وزارت نفت از این تیم روبه‌رو بودند که پس از کش و قوس‌ فراوان وزیر نفت با پادرمیانی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و در حالی که زمان روز به روز برای این تیم از دست می‌رفت حمایت خود را از این تیم اعلام کرد تا نفتی‌ها در فصل پیش رو با دغدغه مالی مواجه نشوند.

عیسی آل‌کثیر، ناصر سالاری، سیدمحمد قریشی، عبداله ناصری، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مهدی حنفی، مسلم مجدمی، طالب ریکانی، میلاد جهانی و برخی بازیکنان آینده‌دار آبادانی از جمله بازیکنانی بودند که هرکدام سر از تیم‌های دیگر درآوردند و جذب بازیکن جایگزین به دغدغه کادر فنی جدید برزیل ایران تبدیل شد.

 پورموسوی مربی نام آشنای فوتبال ایران اقدام به جذب بازیکنانی کرد که سابقه کار با آنها را داشت، آمدن محمد طیبی، علی عبدالله‌زاده، محمد زبیدی، علی آل‌کثیر، حسن بیت‌سعید و چند بازیکن جوان دیگر باعث شد نفتی‌ها تمرین خود را برای حضور در بیستمین دوره لیگ برتر با تاخیر آغاز کنند، بازیکنانی که هنوز آبادانی‌ها مطمن نیستند با حضور آنها نتایج درخشان فصل گذشته تکرار خواهد شد.

صنعت‌نفت با چهره‌ای کاملا دگرگون پا به مسابقات لیگ برتر خواهد گذاشت و در نخستین دیدار خود به مصاف پیکان تهران خواهد رفت، این دیدار تقابل ۲ مربی با تفکر و جوانی است که در فوتبال ایران صاحب سبک هستند.

پیکانی‌ها نیز که شرایط مشابه‌ای با صنعت‌نفت آبادان دارند تمرینات خود را با عبدالله ویسی مربی خوزستانی آغاز کردند اما اختلاف نظر این مربی با مدیریت باشگاه باعث جدایی زودهنگام وی شد تا هدایت این تیم به مهدی تارتار سپرده شود.

تیم پیکان در لیگ گذشته با اما و اگر فراوان توانست جایگاه خود را در لیگ برتر حفظ کند و آخرین تقابل پیکان و نفت آبادان به سود تیم خودروسازان به پایان رسید حال باید دید شاگردان پورموسوی قادر به شکست تیم پیکان در ورزشگاه تختی آبادان هستند یا خیر.

بدون شک سیروس پورموسوی در این بازی با صنعت‌نفت به دنبال کسب سه امتیاز است تا هم شروع خوبی در بازی‌های این فصل داشته باشد و هم انتقام شکست در هفته پایانی را از مهدی تارتار بگیرد شکستی که باعث سقوط پارس جنوبی‌جم تیم تحت هدایت این مربی شد. رسیدن به این مهم بدون شک آسان نیست زیرا همواره تیم‌های تحت هدایت مهدی تارتار سختکوش بازی کرده‌اند.

یکی از بازیکنان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص این دیدار به ایرنا گفت: بازی نخست برای تمامی تیم‌ها سخت و دشوار است ولی سعی ما کسب سه امتیاز برابر پیکان تهران خواهد بود.

طالب ریکانی اظهار داشت: تیم صنعت‌نفت نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی داشتته که برای هماهنگی بین بازیکنان نیاز به زمان دارد.

وی افزود: البته در اردوی تهران و با انجام چند بازی تدارکاتی تا حدود زیادی این هماهنگی بین بازیکنان ایجاد شده ولی باید در شرایط رقابت‌های لیگ برتر قرار بگیریم.

ریکانی گفت: صنعت نفت آبادان در لیگ امسال شرایط خوبی خواهد داشت زیرا بازیکنان با تجربه و جوانی جذب این تیم شدند که به لحاظ کیفی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

مدیر تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تیم فوتبال صنعت‌نفت ۲ بازیکن خود را به دلیل بیماری و مصدومیت برابر پیکان تهران به همراه ندارد.

علی فیروزی اظهار داشت: تمرین‌های تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان برای بازی با پیکان تهران به صورت منظم برگزار شده و بازیکنان آماده حضور در این دیدار هستند.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان فردا سه‌شنبه در دیدار معوقه از هفته نخست لیگ برتر در ورزشگاه تختی این شهر میزبان پیکان تهران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =