۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84111918
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس اصناف مشهد: مانکن زنده در ویترین غیرقانونی است

مشهد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مشهد گفت: حضور مانکن زنده به هر نحو در ویترین فروشگاههای پوشاک، منسوجات،کیف و کفش ممنوع می‌باشد زیرا چنین اقدامی بر خلاف ضوابط انتظامی بوده و غیرقانونی است.

محمود بنانژاد روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا به بکارگیری دختری جوان به عنوان مانکن زنده در ویترین یکی از فروشگاههای پوشاک مشهد اشاره و بیان کرد: مدیریت این واحد صنفی که دیروز ۲۵ آبان برای مدتی بسیار کوتاه مرتکب این اقدام شده بود از سوی بازرسی اتحادیه فروشندگان پوشاک مورد تذکر جدی قرار گرفت. 

وی ادامه داد: بر این اساس از واحد صنفی متخلف همچنین تعهدی مبنی بر پرهیز جدی از تکرار چنین اقدامی گرفته شد.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: اگر به هر شکلی موردی مشابه این اقدام در بکارگیری مانکن زنده در ویترین دیگر واحدهای صنفی این کلانشهر مشاهده شود بلافاصله با صاحب واحد صنفی به عنوان فردی که ضوابط انتظامی رسته صنفی خود را رعایت نکرده برخورد قانونی صورت می‌گیرد. 

وی همچنین بر تعهد اتاق اصناف نسبت به حمایت از برندهای تولیدی و کالاهای داخلی تاکید و بیان کرد: با این وجود در مقابل هر اقدامی برای تبلیغ برندهای داخلی که مغایر شعائر اسلامی باشد بطور قانونی برخورد صورت می‌گیرد.

بنانژاد افزود: اتاق اصناف مشهد با هدف حمایت از برندهای تولیدی داخلی، تخفیفاتی را از شهرداری برای انجام تبلیغات همین برندها در سطح شهر البته با رعایت کامل و دقیق موازین شرعی و قانونی گرفته ‌است. 

هشت هزار و ۳۹۹ واحد صنفی فروش پوشاک زیرنظر اتحادیه صنفی این حوزه در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha