فارس شاید به لیگ فوتبال ساحلی نرود چون زمین استاندارد ندارد
در گذشته نه چندان دور ۲ تیم در لیگ برتر و یک تیم در دسته یک و چندین بازیکن ملی پوش داشتیم اما..

شیراز-ایرنا- مسوول کمیته فوتبال ساحلی استان فارس اعلام کرد: بر اساس نامه فدراسیون فوتبال در صورتی که تا بهمن ماه ۹۹ نتوانیم زمین استاندارد برای مسابقه تهیه کنیم از لیگ برتر فوتبال ساحلی محروم می‌شویم.

حمیدرضا زارعی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: در گذشته نه چندان دور استان فارس ۲ تیم در لیگ برتر و یک تیم در دسته یک و چندین ملی پوش داشت و در زمین بعثت شیراز که یکی از چهار زمین استاندارد کشور بود و دیگر نامی از آن نیست تمرین می کردیم و مسابقه می دادیم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران افزود: هم اینک مجموعه ورزشی بعثت شیراز  در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است و این رشته از داشتن زمین محروم است و فارس تنها استانی است با توجه به سابقه خوب از داشتن یک زمین محروم است و تامین زمین استاندارد حداقل خواسته علاقه مندان زیاد این رشته است.

زمین بدهید، خودمان ساماندهی می‌کنیم

زارعی با اشاره به اینکه از مدیرکل ورزش و جوانان فارس فارس می خواهیم زمین در اختیار ما قرار دهند و خودمان آن را سرو سامان می دهیم افزود: با افراد خیر و علاقه مند مذاکره کردیم تا به عنوان حامی مالی هم در زمینه ساماندهی زمین و هم در بحث تیمداری ما را حمایت کنند و تنها مشکل ما زمین است که چهار هزار متر مربع مساحت داشته باشد که بتوانیم یک زمین استاندارد و بین المللی بسازیم.

وی بیان داشت: شهرداری شیراز و شورای شهر هم در این زمینه می توانند ما را یاری و زمینی در اختیار ما قرار دهند تا آن را بسازیم و در اختیار علاقه مندان بیشمار این رشته قرار دهیم.

او گفت: در صورتی که مجموعه ورزشی ساحلی در شیراز راه اندازی شود نه تنها در رشته فوتبال بلکه در رشته های والیبال ، بسکتبال ، هندبال و دیگر رشته های توپی ساحلی می توان فعالیت کرد زیرا رشته های ساحلی هم المپیکی و هم جهانی است.

زمین های بدون استفاده در ورزشگاه پارس وجود دارد اما

زارعی گفت:در ورزشگاه پارس شیراز زمین های زیادی وجود دارد که مورد استفاده قرار نگرفته و به نظر می رسد گمشده ما پیدا شده است در صورتی که مدیرکل ورزش و جوانان فارس موافقت کند مشکل  اساسی ما حل می شود ضمن اینکه مذاکره ای هم با او داشته ایم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

وی بیان کرد : ما تنها استانی هستیم که از داشتن رشته های  ورزشی ساحلی محروم و جالب اینکه در زمینه سخت افزاری با محرومیت همراه  هستیم اما از نظر استعداد غنی هستیم اگر چه در این چند سالی که زمین نداشتیم استعدادهای زیادی از بین رفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها