سه کتابخانه آماده بهربرداری در لرستان وجود دارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: از سال گذشته تاکنون تعداد کتابخانه های استان ۱۵ درصد افزایش یافته و اکنون سه کتابخانه آماده بهره برداری در لرستان وجود دارد.

 فرشته طهماسبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: توسعه فضای فیزیکی و فرهنگی کتابخانه های استان متناسب با فرهنگ غنی مردم این استلن در اولویت برنامه های کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در استان و تعطیلی اماکن عمومی فعالیت های اعضای کتابخانه‌های عمومی بصورت مجازی از خدمات این نهاد بهره‌مند شدند.

طهماسبی ادامه داد: برنامه های پیشنهادی هفته کتاب در سه سطح استانی، شهرستانی و کتابخانه ای با در نظر گرفتن شرایط ویژه کشور در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.
وی «آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگ کتاب خوانی» را مهم ترین برنامه این اداره کل در استان برشمرد و ادامه داد: این مراسم پنجشنبه۲۹ آبان ماه سال جاری از طریق فضای مجازی و با حضور کتابداران، اهالی قلم، فعالان حوزه کتاب و کتاب خوانی، مسئولان، مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی، خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

طهماسبی ادامه داد: در هر یک از شهرستان های استان نیز به فراخور ظرفیتی که وجود دارد، برگزاری برنامه های فرهنگی شاخصی به صورت کاملاً مجازی در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد:از مهم ترین این برنامه ها می توان به تشریح فعالیت ها و خدمات کتابخانه های عمومی توسط روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها، «نشست تخصصی تاثیر کتابخانه های عمومی بر فرهنگ جامعه» با حضور اعضای هیت علمی دانشگاه ها و مسابقه خلاصه نویسی به خط بریل ویژه روشندلان در شهرستان بروجرد، نقد و رونمایی از کتاب های «به وقت انار و لرستان در تکاپوی جامعه مدنی» با حضور نویسندگان و منتقدین در شهرستان خرم آباد، برگزاری نقد و رونمایی  مجموعه شعر لکی «هانا و آن گونه هایت» با حضور نویسندگان اثار  و اساتید ادبی در شهرستان دلفان، برگزاری نشست اختصاصی اقشار ویژه نویسندگان در شهرستان ازنا، برگزاری نشست تخصصی روش های مطالعه مفید در فضای مجازی در شهرستان دورود، است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =