۲۵۰ میلیارد ریال به کریدور شمال - جنوب در محور مهاباد اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کریدور شمال - جنوب در حوزه استحفاظی این شهرستان اختصاص یافت.

جلال محمودزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی حضور وزیر راه و شهرسازی در مهاباد و بازدید از کریدور شمال - جنوب در محور این شهرستان این اعتبار در راستای تسریع در چهار بانده کردن مسیر بین شهرهای ارومیه، مهاباد و میاندوآب اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ۵۶ کیلومتر از کریدور شمال به جنوب آذربایجان‌غربی در محدوده مهاباد قرار دارد که هم اکنون ۲۰ کیلومتر آن در مسیر "دارلک" تا "محمدیار" و "ترشکان" به سمت میاندوآب تکمیل شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پروژه در سه محور مهاباد- ارومیه، مهاباد - میاندوآب و کمربندی "دارلک" در حال چهاربانده شدن است، اظهار داشت: تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور با توجه به موقعیت راهبردی آذربایجان‌غربی در حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

کریدور شمال - جنوب با طول یک هزار و ۴۷۲ کیلومتر مرز بازرگان آذربایجان غربی با عبور از استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان را به بندر امام خمینی (ره) در خوزستان به هم متصل می‌کند.

۳۰۰ کیلومتر از این کریدور در محدوده آذربایجان‌غربی قرار دارد؛ که ۲۷۰ کیلومتر آن هم اکنون زیر ترافیک است.

با اتمام این طرح ورودی و خروجی مسیر شهرهای استان به بزرگراه و مسیر چهار بانده تجهیز خواهد شد.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =