اروپایی‌ها فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران را بررسی می‌کنند

تهران- ایرنا- حدود یک هفته بعد از اعلام شکست دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، تارنمای بلومبرگ گزارش داد کنفرانسی با هدف جذب سرمایه‌گذاران اروپایی به بازار ایران و بهره‌برداری آنها از این بازار در صورتی که تحریم های آمریکا بار دیگر لغو شوند، قرار است ماه آینده میلادی برگزار شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه این گزارش روز گذشته بلومبرگ آمده است: براساس اعلام سازماندهندگان کنفرانس، این گردهمایی اقتصادی در حالی توسط " مجمع اقتصادی و تجاری اروپا و ایران" قرار است  ۲۴ تا ۲۶ آذر برگزار شود که اولین کنفرانس از این نوع گردهمایی طی دو سال اخیر خواهد بود.

به دنبال حصول توافق هسته ای میان غرب با ایران در سال ۲۰۱۵، برگزاری کنفرانس‌های بین المللی درمورد اقتصاد، تجارت و بانکداری ایران افزایش یافت اما به دنبال خروج آمریکا از برجام با تصمیم دونالد ترامپ در تداوم برگزاری این نوع کنفرانس ها اختلال بوجود آمد.

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیش از این وعده داده بود که واشنگتن را به توافق هسته ای با ایران بازگرداند. بایدن خواهان این بوده که ایران به پایبندی کامل نسبت به برجام بازگردد و در ازای آن آمریکا نیز در مسیر لغو تحریم ها گام بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =