۱۸۳ بیمار بدحال کرونایی در تربت‌‎حیدریه بستری هستند

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در جمعیت زیرپوشش این واحد دانشگاهی گفت: هم‌اکنون ۱۸۳ بیمار بدحال کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه در حال درمان هستند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز دوشنبه به نقل از حسین ابراهیمی‌پور گزارش داد: در یک هفته گذشت یعنی از ۱۸ تا ۲۵ آبان ماه و بر اساس معیارهای تشخیص قطعی، ۶۳۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این منطقه شناسایی شدند که از این تعداد، ۲۳۹ بیمار در مراکز درمانی تربت‌حیدریه بستری هستند.

وی همچنین از فوت ۱۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی یک هفته گذشته در تربت‌حیدریه خبر داد و افزود: وضعیت این شهرستان به لحاظ شیوع و همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، همچنان بحرانی است. 

او ادامه داد: افزایش شمار بیماران بدحال کرونا که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند با توجه به محدودیت امکانات درمانی، مشکلاتی را در ارایه خدمات به بیماران به‌ وجود آورده است که تدوام این وضعیت می‌تواند ضربات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: سیدحسین قاسمی به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت تربت‌حیدریه که به عنوان بهیار در بیمارستان ارتش این شهرستان مشغول خدمت بود به علت ابتلا به ویروس کرونا آسمانی شد.

ابراهیمی‌پور سه اصل مهم استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شست‌ و ‌شوی مداوم دست‌ها را مهمترین راه ‌حل برای عبور از بحران کرونا دانست و افزود: بی‌تفاوتی در مواجهه با کرونا عواقب بسیار ناگواری به همراه خواهد داشت و متاسفانه هر روز شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر همین بی‌توجهی‌ها هستیم که یک زنگ خطر بزرگ برای همه به‌شمار می‌رود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۶۲ هزار و ۶۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۹ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۳ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۵۸ هزار و ۸۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha