گازرسانی به ۵۶ روستای سردشت در حال پیمان‌سپاری است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره گاز سردشت گفت: در راستای توسعه گازرسانی به مناطق روستایی، ۵۶ روستا در قالب ۶ طرح با برآورد هزینه ۸۷۰ میلیارد ریال در حال برگزاری مناقصه و پیمان‌سپاری است. 

یونس آذریون روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات گازرسانی به این روستاها در قالب ۶ محور روستایی شامل "قلعه‌رش"، "چکو"، "دارساوین"، "ساوان"، "سیسر" و "لیلانه" با بهره‌مندی ۳۵۰ خانوار پس از پیمان سپاری از سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تبدیل شدن نلاس به شهر، تغییراتی در میزان بهره‌مندی روستایی و شهری شهرستان روی داده، افزود: شهرستان سردشت دارای ۲۸ هزار مشترک گاز است که از این تعداد سه هزار مشترک روستایی و ۲۵ هزار مشترک شهری هستند.

رییس اداره گاز سردشت اضافه کرد: گازرسانی به ۳۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال هم‌اکنون در این شهرستان در حال اجراست که اگر شرایط جوی مناسب باشد تا پایان امسال ۱۰ روستا و در سال آتی تا هفته دولت ۲۰ روستای دیگر از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

آذریون ادامه داد: هم‌اینک میزان بهره‌مندی جمعیت شهری ۹۱ و جمعیت روستایی این شهرستان ۲۱ درصد است که اگر طرح‌های گازرسانی به این ۳۰ روستا پایان یابد، این رقم به ۴۲ درصد خواهد رسید.

وی افزود: چنانچه عملیات گازرسانی به شهر میرآباد نیز به اتمام برسد، میزان بهره‌مندی جمعیت شهری در سردشت نیز به ۱۰۰ درصد خواهد رسید. 

در شهرستان سردشت ۳ شهر با ۲۵ هزار مشترک و ۳۷ روستا با ۳ هزار مشترک از نعمت گاز برخوردار هستند.

این شهرستان با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha