مددجویان روستایی سقز برای دریافت تسهیلات مسکن اقدام کنند

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز گفت: تسهیلات بلاعوض به مددجویان روستایی فاقد مسکن و غیرقابل سکونت پرداخت می‌شود که افراد تحت پوشش هرچه سریعتر برای بهره مندی به این اداره مراجعه کنند.

غفور عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تامین مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، تسهیلات به افراد روستایی زیر پوشش فاقد مسکن یا مسکن نامناسب و غیر قابل سکونت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانکی و بلاعوض با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان، انجام می‌شود، افزود: شرایط این تسهیلات، معرفی مددجو به بنیاد مسکن جهت دریافت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی و پرداخت تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز با اشاره به اینکه در این طرح خانواده‌های یک نفره، تبصره۱۴ و چند خدمتی نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند، اضافه کرد: خانواده مددجو باید دارای زمین حداقل به متراژ ۶۰ متر باشد، ضمنا هزینه های جواز و نقشه و نظارت بر احداث مسکن رایگان است.

عبداللهی  یادآور شد: متقاضیان می‌توانند تا پایان وقت اداری ۲۷ آبان ماه سال جاری برای ارایه درخواست و تکمیل پرونده به اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سقز واحد عمران مراجعه کنند.

وی افزود: برای سهولت کاری و جلوگیری از ازدحام در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مددجویان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با  شماره ۳۶۲۲۷۹۹۹ داخلی ۴۵ ( صفایی) و شماره تلفن مستقیم ۳۶۲۲۳۳۳۲ این اداره و یا مددکاران خود تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد فاقد مسکن و مستاجر هستند، یادآور شد: از اول سال تا کنون برای سه مورد احداث مسکن، تسهیلات ۳۰ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha