عبور بلژیک از سد انگلیس و پیروزی ایتالیا

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال بلژیک در جریان لیگ ملت‌های اروپا از سد انگلیس گذشت و در آستانه صعود به مرحله نیمه‌نهایی قرار گرفت. ایتالیا نیز برابر لهستان به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا؛ یکشنبه شب و بامداد دوشنبه، هفته پنجم مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا با برگزاری هفت دیدار دیگر ادامه یافت و در مهمترین دیدار و از گروه دوم لیگ A، بلژیک از انگلیس پذیرایی کرد و در نهایت با حساب دو بر صفر به پیروزی رسید.

در دقیقه ۹ این دیدار تیم بلژیک خیلی زود به هدفش دست یافت و شوت از پشت محوطه جریمه «یوری تیلماس» به گل تبدیل شد.

برتری میزبان ادامه یافت و در دقیقه ۲۴ «دریس مرتنز» وینگر کهنه‌کار بلزیک با ضربه آزاد تماشایی، توپ را به تور دروازه انگلیس دوخت و اختلاف را افزایش داد.

میزبان در نیمه دوم به خوبی از اندوخته خود محافظت کرد تا دو بر صفر پیروز شود.

بلژیک با برتری مقابل سه‌شیرها، ۱۲ امتیازی شد و ضمن حفظ صدرنشینی در آستانه صعود قرار گرفت. انگلیس هم با هفت امتیاز در جایگاه سوم گروه قرار داشته و دیگر  شانسی برای صعود به نیمه‌نهایی ندارد. هم اکنون دانمارک با ۱۰ امتیاز در رتبه دوم این گروه است.

در دیگر بازی حساس و از گروه یک، ایتالیا در خانه خود مقابل لهستان، دو بر صفر برنده شد.

«جورجینیو» از روی نقطه پنالتی و «دومنیکو براردی» برای ایتالیا گلزنی کردند تا این تیم با ۹ امتیاز صدرنشینی گروه نخست را از هلند که هشت امتیاز دارد، پس بگیرد.

لیگ ملت‌های اروپا از سال گذشته جایگزین دیدارهای تدارکاتی تیم‌های ملی قاره سبز شده است. این مسابقات در چهار سطح برگزار می‌شود.

نتایج دیدارها بدین شرح است

لیگ A

گروه یک

ایتالیا دو -  لهستان صفر

گروه دو

بلژیک دو -  انگلیس صفر

دانمارک دو -  ایسلند یک

لیگ B

گروه یک

اتریش دو -  ایرلندشمالی یک

گروه سه

مجارستان یک -  صربستان یک

لیگ C

گروه سه

مولداوی صفر -  یونان دو

اسلوونی دو -  کوزوو یک

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha