متقاضیان بیمه سلامت در آذربایجان‌غربی به صورت مجازی اقدام کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: متقاضیان صدور اولیه بیمه رایگان سلامت برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه، به صورت مجازی اقدامات لازم را انجام دهند.

نادر نانبخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افرادی که برای نخستین بار اقدام به ثبت‌نام برای دریافت بیمه سلامت می‌کنند دیگر نیازی به ارزیابی وسع ندارند.

وی ادامه داد: متقاضیان بعد از ثبت‌نام بیمه، تحت پوشش بیمه پایه درمان قرار می‌گیرند و اعتبار این بیمه به مدت ۶ ماه است و می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت:  این افراد می‌توانند به جای مراجعه به ۶۷ مرکز پیشخوان آذربایجان‌غربی با مراجعه به سایت سازمان به نشانی eservices.ihio.gov.ir   صاحب دفترچه بیمه سلامت شوند.

نانبخش با اشاره به جمعیت سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفری آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت این استان در حال حاضر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.

اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =