پنج هزار و ۷۰۰ تُن برنج تا هفت روز دیگر ترخیص شود

قشم- ایرنا- ریس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با توجه به بازدید دادستان قشم از انبارهای گمرک در این جزیره، دستور قضایی صادر سد تا پنج هزار و ۷۰۰ تُن برنج وارداتی حداکثر در مدت یک هفته ترخیص شود.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا از دادگستری هرمزگان، علی صالحی افزود: بر اساس این دستور قضایی و در راستای احقاق حقوق عامه، صاحبان برنج‌های وارداتی مدت یک هفته فرصت دارند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد:  بعد از مهلت یادشده، برنج‌های موجود در انبارهای گمرک قشم با هدف تنظیم قیمت بازار در فروشگاه‌های معتبر توزیع می شود.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه تاریخ مصرف بخشی از برنج‌های موجود در گمرک قشم رو به اتمام است، افزود: برای ترخیص اینگونه کالاهای در شرف انقضای مهلت مصرف، فرصت ارائه شده تمدید نمی‌شود.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از فاسد شدن کالا، برنج‌ها در فروشگاه‌های معتبر با قیمت مناسب و با نظارت اداره تعزیرات و اداره صنعت، معدن و تجارت عرضه خواهد شد.

 صالحی همچنین با اعلام اینکه بسیاری از گرانی های اخیر و افزایش قیمت ها توجیه ناپذیر است، از واردکنندگان کالا به ویژه مواد مصرفی مورد نیاز روزمره مردم، خواست برای جلوگیری از اختلال در روند توزیع اقلام اساسی و تنظیم قیمت ها ، نسبت به ترخیص به هنگام اجناس وارداتی خود اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =