پلمب سه چاپخانه در خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: سه واحد چاپخانه خرم‌آباد به دلیل بی توجهی به محدودیت‌های کرونا پلمب شدند.

احمدحسین فتایی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: سه چاپخانه بزرگ خرم آباد به دلیل نادیده گرفتن محدودیت های کرونایی و چاپ آگهی ترحیم مشتمل بر زمان و مکان مراسم خاکسپاری به اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی معرفی و پلمب شدند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این چاپخانه ها، برخی واحدهای صنفی از جمله نوشت افزار و مراکز خدمات رایانه ای نیز اقدام به چاپ آگهی ترحیم می کردندکه در جریان بازدید امروز شناسایی شدند و مشخصات آنها جهت پیگیری قانونی به مجمع امور صنفی اعلام شد.

وی افزود: برخورد با متخلفان و افرادی که محدودیت های کرونایی را نادیده می گیرند تشدید شده و مجموعه دستگاه قضایی استان نیز آماده تشکیل پرونده برای متخلفان است.

فتایی تاکید کرد: چنانچه هر یک از چاپخانه های زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به چاپ بنر و آگهی ترحیم اقدام نمایند در مرحله ی اول پلمب و در صورت تکرار تخلف، لغو مجوز می شوند.

از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ آبان، ۱۳۲ هزار و ۲۱۷ نمونه مشکوک به آزمایشگاه‌های استان ارسال شد که تاکنون ابتلای قطعی ۴۹ هزار و ۳۲۴ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است و از این تعداد ۹۷۵ نفر نیز جان باخته اند.

استان لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و غیر از شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =