گاوداری هزار راسی خرم‌آباد امسال بهره‌برداری می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: فار اول گاوداری هزار راسی منطقه گریت خرم‌آباد تا پایان سالجاری با مشارکت پست بانک به بهره‌برداری می‌رسد.

ب‍ه گزارش ایرنا سیدموسی خادمی شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح مجتمع دامپروری هزار راسی گریت افزود: عملیات اجرایی این طرح سال ۹۷ آغاز شده است و با توجه به اهمیت نقش پروژه‌های اشتغال‌زا در رشد و شکوفایی اقتصاد روستایی باید تا پایان امسال به مرحله بهره برداری برسد.

استاندار لرستان اظهار داشت: این پروژه مشارکتی با همکاری سرمایه گذار بومی و دارای اهلیت اجرا شده که تاکنون بیشتر از سهم خود سرمایه‌گذاری کرده و پست بانک نیز مشارکت خوبی داشته است.

خادمی افزود: طبق قرارداد منعقد شده، پست‌بانک باید ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار این پروژه قرار دهد که تاکنون ۱۱ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و مابقی نیز بر اساس یک جدول زمانبندی و تایید جهاد کشاورزی استان طی یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح گاوداری هزار راسی گریت خرم‌آباد در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار اجرا می شود که اکنون ۳۵ هکتار آن با حجم سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در دست احداث است.

استاندار لرستان ادامه داد: فاز نخست این طرح ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن علاوه بر تولید ۳۵ تن شیر در روز، ۱۰۰ فرصت شغلی مستقیم و ۵۰۰ فرصت اشتغال غیرمستقیم فراهم می کند.

بیش از ۲۳۵ هزار تن شیر خام سالانه در لرستان تولید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =