خلق پیکره‌های انسانی از تاروپود تکه نقشه‌ها

تهران- ایرنا- یک هنرمند آمریکایی با استفاده از نوارهای جدا شده از نقشه‌های جغرافیایی، پیکره‌های انسانی خلق می‌کند تا پیوند میان مکان و هویت را برجسته کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی کلوسال (Colossal)، نیکی روزاتو هنرمند تجسمی ساکن واشنگتن با خلق پرتره‌های ظریف مشبک، پیوندهای میان مکان جغرافیایی و هویت را به تصویر می‌کشد. روزاتو برای این کار تکه‌های رنگارنگ مرتبط با بزرگراه‌ها و خیابان‌های فرعی را از نقشه‌ها جدا کرده و سپس از این نوارها برای ساخت مجسمه‌های فیگوراتیو و آثار دو بعدی در حجم و رنگ‌های مختلف استفاده می‌کند.

این هنرمند خلاق از علائم نقشه‌نگاری برای برجسته‌سازی سازوکار درونی و پیچیده حافظه و حس تعلق استفاده می‌کند. وی می‌گوید: همانطور که در زندگی پیش می‌رویم، جاهایی که در آن ساکن می‌شویم و مردمی که ملاقات می‌کنیم، ما را تغییر داده و به چیزی که امروز هستیم تبدیل می‌کنند. این ایده که جایی که در دوران کودکی از آن بازدید کرده‌امبر انسانی که امروز هستم تاثیرگذار بوده، برایم جالب است.

روزاتو از تاثیری که فوت مادربزرگش در سال ۲۰۱۸ بر ادامه فعالیت هنریش گذاشت، می‌گوید: چند سال گذشته را به تحقیق درباره اصل و نسب خانواده مادریم پرداختم. مادرِ مادربزرگم اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی صدها مایل را به همراه کودک دو ساله‌اش با پای پیاده طی کرد تا از لیتوانی فرار کند و سپس خانواده‌مان را در شهر کوچکی در پنسیلوانیا تشکیل داد. پروژه‌های فعلیم به مسیر زندگی این دو شخصیت می‌پردازند.

در ادامه بخشی از آثار این هنرمند را مشاهده می‌کنید:

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار فرهنگ