روند همه‌گیری کرونا در شرق استان سمنان کند شده است

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه روند همه گیری با رعایت اصول پیشگیری توسط مردم در شرق استان کند شده است، گفت: تعادل نسبی بین پذیرش و ترخیص بیماران بستری در این شهرستان حاصل شده است.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه هم اکنون از شتاب فزاینده سه هفته اخیر همه گیری ویروس کرونا در شهرستان شاهرود کاسته شده، افزود: این همه گیری وجود دارد اما به شدت و نگرانی قبل نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همیاری هوشمندانه و جدی بیش از پیش آحاد مردم در روزهای آینده شاهد تثبیت؛ سپس شیب رو به پایین منحنی همه گیری در شهرستان های شاهرود و میامی باشیم.

چمن رفتار این ویروس را غیر منتظره و عجیب خواند و تصریح کرد: رفتار ویروس کرونا گاهی موجب می شود پیش بینی ها درست از آب در نیاید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: استمرار جدی گرفتن اصول پیشگیری  توسط مردم و مسوولان در این مرحله از همه گیری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.

وی از شناسایی ۲۱۰ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا در ۷۲ ساعت گذشته در شرق استان سمنان خبر داد و اظهار داشت: با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان در زیر مجموعه این دانشگاه از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون به چهار هزار و ۸۳ تن رسید.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۴۵۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۳ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =