مسافران کتابخوان صدایشان از رادیو مترو پخش می شود

تهران_ ایرنا_ معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از مسافرانی که عجله‌ کمتری دارند دعوت می شود در استودیوهای مترو حاضر شده و صفحاتی از یک کتاب را بخوانند و صدای آنان در برنامه‌های مختلف رادیو مترو و صفحات اجتماع پخش می شود.

به گزارش ایرنا از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه؛ سید مجتبی تقوی نژاد گفت: این کار با هدف تشویق بیشتر مسافران به کتابخوانی و ایجاد یک تعامل دو طرف مسافران با معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو در حال انجام است.

وی افزود: به مناسبت هفته‌ کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه سال جاری برنامه هایی توسط معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران تهیه و در حال اجرا است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مترو افزود: در این هفته سازه‌های حجمی از پنج کتاب با عنوان‌های مختلف در ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) اجرا شده است.

به گفته تقوی نژاد؛ همچنین در قطارها نیز صفحات منتخب تعدادی از کتاب ها نصب شده و مسافرانی که در قطار هستند، با مطالعه این کتاب‌ها ترغیب به خواندن کامل کتاب می شوند و یا حداقل چند پاراگراف از این کتاب‌ها را در حین سفر بخوانند.

وی خاطرنشان کرد: در این هفته همراه با اپلیکیشن‌های ارائه‌ کتاب کار دیگری نیز انجام شده و مسافران می‌توانند با اسکن ‌کیوآرکدهایی‌ که در ایستگاه‌های مترو نصب شده به کتاب‌های متنوع در قالب طرح «کتاب بخوانیم» دسترسی پیدا کنند. در این فضا مسافران با اسکن کدهای کیو آر مربوط به این اپلیکیشن یک سری کتاب‌ها صوتی و فایل به صورت رایگان دسترسی پیدا کنند.

به گفته تقوی نژاد؛ پادکست مفصلی نیز با موضوع کتاب و کتابخوانی تهیه شده که در ایستگاه‌های منتخب پخش می‌شود.

۲۴ تا ۳۰ آبان ماه به هفته کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد که در این هفته ویژه برنامه های فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور اجرا می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =