مستند  "عبدالله" در شیراز رونمایی شد

 شیراز- ایرنا- مستند "عبدالله" نگاهی به زندگی و شهادت شهید مدافع حرم سردار عبدالله اسکندری در پردیس سینمایی گلستان شیراز با حضور استاندار فارس رونمایی و اکران شد.

به گزارش ایرنا، این فیلم مستند به کارگردانی حمید هاشم زاده و تهیه کنندگی عباس روزی طلب با حمایت صدا و سیمای مرکز فارس و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس تولید شده است.

آخرین سکانس مستند تلویزیونی عبدالله که روایتی از تولد تا شهادت شهید مدافع حرم سردار حاج عبدالله اسکندری را به تصویر می‌کشد، همزمان با ششمین سال شهادت شهید اسکندری و سوم خرداد روز آزادی خرمشهر به پایان رسید.

تصویربرداری این مستند۱۲۰ دقیقه‌ای در ایران و سوریه، همزمان با تدوین آن انجام شده است و برنامه‌سازان صدا و سیمای فارس به پیشینه دینی فارس و شیراز نیز که مهد پرورش بزرگانی چون شهید اسکندری بوده است، نگاهی داشته‌اند .

در پنج سال گذشته بیش از ۲۵ مستند از زندگی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در تلویزیون و ده‌ها نمایش رادیویی با موضوع ایثار، جهاد و شهادت در رسانه‌های استانی فارس تولید و پخش شده است.

شهید عبدالله اسکندری مدیرکل پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس بود که در خرداد ۱۳۹۳ در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) در سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسید.

وی طی عملیاتی با دشمن داعشی درگیر شد،  توسط تک‌تیرانداز به شهادت رسید و نخستین شهید استان فارس مدافع حرم به دست داعش است سرش از پیکرش جدا شد و پیکر وی به وطن بازنگشت.
 

اخبار مرتبط