درآمدهای استانی آذربایجان‌غربی ۱۰۴ درصد تحقق یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی با اشاره به تحقق مناسب درآمدهای عمومی در استان گفت: این درآمدها طی سال جاری نسبت به پیش‌بینی‌ها، ۱۰۴ درصد محقق شده است.

ناصر حضرتی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان غربی اظهار داشت: در این مدت شاهد تحقق ۱۱۰ درصدی درآمدهای مالیاتی و ۷۶ درصدی سایر درآمدها در استان بودیم.

وی ادامه داد: به جهت تحقق مناسب درآمدهای مالیاتی، اعتبارات ویژه‌ای به استان اختصاص یافت که بر این اساس پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۸ و ماقبل آن پرداخت شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در صورتی که سایر درآمدها نیز رشد داشته باشد، شاهد افزایش اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای نیز خواهیم بود.

حضرتی اظهار کرد: از مجموع پنج هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای امسال آذربایجان غربی، ۶۲ درصد و از ۱۵ هزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی سال جاری نیز به طور میانگین ۳۰ درصد تخصیص یافته است.

وی با تشریح رویکردهای اجرایی بودجه سال آینده آذربایجان غربی بیان کرد: بودجه هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۰ نسبت به امسال ۵۳ درصد رشد خواهد داشت.

در این جلسه بخشی از اعتبارات عمرانی و کل اعتبارات هزینه‌ای استان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ و نیز طرح های مصوب کارگروه زیربنایی به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسید.

اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای سال جاری آذربایجان‌غربی ۱۸ هزار میلیارد ریال تعیین شده بود که از این میزان ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عمرانی و پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه‌ای بود.

 اعتبارات عمرانی استان طی سال ۱۳۹۲ و پیش از استقرار دولت تدبیر و امید، حدود چهار هزار میلیارد ریال بود که این رقم در هفت سال گذشته به چهار برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها