نظارت بر بازار چهارمحال و بختیاری تشدید می شود

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تشدید نظارت بازار استان ،گفت: با تشکیل گروه‌های کاری در بخش‌های مختلف بازار، نظارت بر نحوه توزیع، قیمت‌گذاری و عرضه کالاها با نظارت بیشتر و دقیق‌تر انجام گیرد.

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در نشست تنظیم بازار این استان افزود: این گروه‌‎های در رابطه با نهادهای دامی، گوشت مرغ، گوشت قرمز، شیر و سایر کالاهای مهم و اساسی مردم تشکیل شود و به صورت تخصصی کمبودها، مشکلات را رصد کرده تا نحوه نظارت بر بازار به شکل مطلوب‌تری تداوم یابد.

وی ادامه داد: همچنین یک کمیته در خصوص تامین گوشت مرغ با حضور سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت ،دفتر امور اقتصادی استانداری و دستگاه های نظارتی هرچه سریع‌تر تشکیل شود و نحوه تعادل بین عرضه و تقاضا بررسی و مشکلات موجود رصد و گزارش شود.

نصیری تصریح کرد: باید در گزارش‌ها به طور شفاف مشخص شود که ۲۱۴ مرغداری‌ فعال در استان از ابتدای سال تاکنون چه میزان نهاده دریافت کرده و چه میزان گوشت قرمز عرضه کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری همچین بر نحوه صحیح توزیع برنج دولتی در استان تاکید کرد و گفت: شبکه‌های توزیع باید منظم و شفاف باشد و نظارت بر فروشگاه‌های عرضه‌کننده باید با دقت انجام گیرد تا تخلفی را در این حوزه شاهد نباشیم.

نصیری در خصوص نحوه نظارت بر توزیع کالاهای دولتی در سطح استان خاطر نشان کرد: سامانه‌ای در فرمانداری شهرکرد فعال است که نحوه توزیع را به صورت شفاف رصد می‌کند که اگر بتوان این سامانه را در دیگر شهرستان‌ها فعال کنیم دل نگرانی در خصوص نحوه درست کالاهای اساسی با نرخ دولتی در سطح استان نخواهیم داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها