استاندار آذربایجان غربی: عدالت در توزیع اعتبارها باید رعایت شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم توجه به توزیع درست اعتبارها در همه بخش‌ها گفت: عدالت، انصاف و شفافیت، سه اصل مهم در توزیع اعتبارها است که باید مورد توجه جدی مسوولان در این استان قرار گیرد.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌غربی افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار و همه‌جانبه علاوه‌بر رعایت عدالت در توزیع اعتبارات، نگاه ویژه‌ای به مناطق محروم داریم.

وی اضافه کرد: در راستای توسعه مناطق محروم استان از جمله شهرستان‌های چالدران و تکاب، طی سال آینده اعتبار عمرانی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است به‌طوری که اعتبار این ۲ شهرستان رشد قابل توجهی خواهد داشت.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سیاست دولت برای بودجه‌بندی بدون وابستگی به نفت اظهار کرد: شرایط سختی که تحریم بر میزان درآمدهای نفتی داشته بی‌سابقه بوده ولی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم کمترین وابستگی به درآمدهای نفتی دولت نیز به خوبی این امر را اجرایی کرده است.

شهریاری گفت: بهره‌گیری از درآمدهایی غیر از درآمد نفتی یک سیاست جدی در دولت به‌شمار می‌رود.

وی با قدردانی از تلاش مجموعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در توزیع بودجه افزود: افزایش سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی بودجه هزینه‌ای و نیز جایگاه خوب در اعتبارات تملک و دارایی آذربایجان‌غربی، جای قدردانی دارد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص اعتبارات استانی سال آینده بحث و تبادل نظر شد.

اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای سال جاری آذربایجان‌غربی ۱۸ هزار میلیارد ریال تعیین شده بود که از این میزان ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عمرانی و پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه‌ای بود.

 اعتبارات عمرانی استان طی سال ۱۳۹۲ و پیش از استقرار دولت تدبیر و امید، حدود چهار هزار میلیارد ریال بود که این رقم در هفت  سال گذشته به چهار برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =