نخستین اورژانس ویژه بانوان در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس- ایرنا- نخستین پایگاه اورژانس ۱۱۵ ویژه بانوان هرمزگان عصر یکشنبه با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی دیگر از مسوولان در بندرعباس آغاز به کار کرد.

رییس اورژانس هرمزگان در حاشیه آغاز به کار این پایگاه اظهار داشت: یکی از نیازهای استان فعالیت اورژانس ویژه بانوان بود که خوشبختانه امروز شاهد تحقق آن هستیم.

دکتر حسین قاسمی بیان داشت: پایگاه اورژانس ویژه بانوان فعلا با ۹ نفر نیرو شامل شش نفر خانم و سه نفر آقا فعالیت خود را آغاز کرده که در آینده شمار نیروها افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: تکنسین های اورژانس خانم پرستارانی آموزش دیده در قالب تکنسین اورژانس هستند و در شرایطی که نیاز به حضور بانوان در سوانح و حوادث باشد بر بالین مصدومان و بیماران حضور خواهد یافت.

دکتر قاسمی ابراز داشت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند، نبود پایگاه اورژانس بانوان در برخی موارد در ارائه خدمات مشکلاتی ایجاد می‌کرد که از امروز در ماموریتهای اورژانس برای رفاه حال بانوانی که شاید در هنگام سوانح و حوادث مشکلاتی داشته باشند و نیاز به حضور خانم باشد از تکنسین های خانم استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال با حمایت های دولت اتفاق های خوبی در حوزه اورژانس استان افتاده، گفت: مردادماه امسال با موافقت سازمان اورژانس کشور، مجوز جذب ۱۵۰ نفر نیرو در اورژانس هرمزگان صادر و مهرماه امسال مقدمات جذب ۴۱ نفر نیرو با برگزاری آزمون فراهم شد و به زودی این نفرات به کادر اورژانس استان اضافه خواهند شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز داشت: هرمزگان دارای ۵۷ پایگاه جاده ای و روستایی، ۲۰ پایگاه شهری، ۲ پایگاه دریایی و یک پایگاه هوایی می باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =