۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84111404
۰ نفر

برچسب‌ها

سربازان وظیفه در کازرون مهارت‌های کشاورزی می‌آموزند

شیراز - ایرنا- مرکز آموزش ارتش در کازرون و مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که بر اساس آن، سربازان وظیفه هنگام خدمت مهارت‌های کشاورزی و فعالیت های زودبازده فرا می‌گیرند.

کارشناس آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان کازرون روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: ۵۰۰ سرباز وظیفه با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، چهار مهارت بخش کشاورزی را فرا می گیرند.

وحید نیاکان با اشاره به امضای تفاهم نامه مهارت آموزی سربازان وظیفه  بین وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: تفاهم نامه یاد شده ؛ در جهت اجرای طرح‌های مهارت آموزی اشتغال ویژه سربازان و با هدف توانمندسازی این گروه در اشتغالزایی پس از دوره سربازی است.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها سه الی پنج روزه و با نگاه به ایجاد اشتغال زود بازده است، افزود: این مدیریت، دوره های آموزشی پرورش بوقلمون، پرورش مرغ محلی، پرواربندی گوسفند داشتی، کشت گیاهان دارویی را برای سربازان وظیفه برگزار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: کلاس های آموزشی پیش بینی شده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمندانه برگزار می شود و سربازان وظیفه ای که در این دوره ها شرکت و آزمون های تئوری و عملی را با موفقیت پشت سر بگذارند موفق به اخذ گواهینامه آموزشی می شوند.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۶۰ کیلومتری غرب استان فارس است.

اخبار مرتبط