مجتمع قضایی ویژه دعاوی تجاری در تهران افتتاح می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس کل دادگستری تهران گفت: مطابق دستور رئیس قوه قضاییه مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به دعاوی تجاری افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا از دادگستری کل استان تهران،  محمدجواد حشمتی مهذب، اظهارداشت: مطابق دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم تخصصی شدن رسیدگی به دعاوی همچنین لزوم حفظ و ارتقاء سطح امنیت اقتصادی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به دعاوی تجاری افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: در این مجتمع قضایی با توجه به اهمیت آن سعی بر این است که از بهترین قضات و کارکنان اداری استفاده شود تا ضمن دست یابی به اهداف مورد نظر، زمینه اتقان آراء و رسیدگی دقیق به دعاوی همچنین برخورد قاطع با متخلفان صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به دعاوی تجاری با سه شعبه افتتاح می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ۲۸ اردیبهشت ماه سال گذشته در دیدار با قضات دادگاه تجدیدنظر و کیفری یک استان تهران درباره تشکیل شعب تخصصی گفت: ما به دنبال راه اندازی شعب تخصصی هستیم منتها نگاه ما این است که قضات دارای تجربه بالا در رسیدگی به پرونده های خاص در این شعب حضور داشته باشند و از مشاوران متعهد و کارشناسان امین در موضوعات مورد رسیدگی نیز بهره گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =