اخلاق‌مداری و عدالت‌محوری اصل اساسی در تعلیم و تربیت پلیس است

شهرری - ایرنا - تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تعلیم و تربیت نیروهای انتظامی را مهم خواند و گفت: اخلاق مداری و عدالت محوری در نیروی پلیس باید اصل اساسی در تربیت این نیرو باشد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، آیت الله محمد محمدی ری شهری در دیدار معاون و مدیران کل حوزه آموزش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: نیروی پلیس باید ۲ جهت را درنظر بگیرد، از یک بعد باید در برابر ناامنی ها بویژه ناامنی های تحمیلی که از ناحیه دشمنان ایجاد می شود با استحکام هرچه بیشتر برخورد کند و از یک طرف اخلاق را فراموش نکند که جمع این دو مساله اخلاق و استحکام در رفتار بسیار سخت و ارزشمند است.

وی اظهار داشت: در همه سطوح باید تلاش کنیم به تعداد دوستان رهبری و دوستان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیافزایم و از تعداد دشمنان بکاهیم و این مساله مطابق با روایات و رهنمودهای دینی با اخلاق مداری و عدالت ورزی در عین انجام وظایف اصلی محقق خواهد شد.

رییس دانشگاه قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: مطابق دستور قرآن کریم، دشمنی و کینه ورزی قومی با ما نباید موجب این شود که از مرزهای عدالت و اخلاق تجاوز کنیم یعنی حتی با دشمن کینه ورز هم، رعایت اخلاق و عدالت نباید فراموش شود و این باید به عنوان یک مساله مبنایی در مسایل تربیتی مورد توجه باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: پلیس در میان برخورد و مواجهه با تخلفات عموم افراد در جامعه که غالبا دوستان انقلاب هستند و یا ممکن است بی تفاوت باشند و نهایتا فریب خوردگان از سوی دشمنان نظام و انقلاب، باید همیشه این مساله مبنایی مورد توجه باشد که برخورد با تخلفات باید همراه با عدالت ورزی و اخلاق صورت گیرد.

این مسئول تاکید کرد: فراموشی اخلاق و عدالت تبعات بسیارناگواری را در پیش خواهد داشت و از سوی دیگر اگر این مساله در انجام ماموریت ها، مورد عنایت قرار گیرد بسیاری از مسائل به خودی خود مرتفع خواهد شد.

آیت الله محمدی ری شهری ادامه داد: با کیمیای اخلاق می توان دشمن را به دوست تبدیل نمود، و از توصیه های امنیتی حضرت علی علیه السلام نیز این است که انسان طوری با دشمن خود رفتار کند که دشمن او به دوست او تبدیل شود، این روشی است که پیامبر (ص)  و اهل بیت (ع)  آن را در پیش گرفته بودند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)  در پایان با آرزوی از بین رفتن این بیماری خطرناک و عافیت برای همه بیماران در این ایام گفت: امروزه شاهدیم که شعار «مرگ بر آمریکا» با نابودی آمریکا و مولود نامشروعش اسرائیل در حال تحقق است و آرزو می کنیم که با یاری خداوند متعال بزودی شاهد برطرف شدن همه مشکلات برای امت اسلامی و همه جوامع بشری باشیم.

در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی معاون آموزشی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =