مبادا در زندان فسادی رخ دهد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور امنیت زندان‌ها را چتر حاکم بر تمامی اولویت‌ها دانست و گفت: مبادا در زندان که قرار است اصلاح صورت گیرد، فسادی رخ دهد.

به گزارش ایرنا از سازمان زندان‌ها، محمد مهدی حاج محمدی روز یکشنبه در نشست سراسری با مدیران حفاظت و اطلاعات زندان های سراسر کشور که با حضور رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد، خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات افزود: در موقعیت های خطیر که قرار می گیرید اگر خدای ناکرده جدیت نداشته باشید و یا سهل انگاری کنید یا به هر دلیلی کوتاهی کنید نه تنها خودتان، بلکه مجموعه ای را با آسیب و چالش مواجه می‌کنید.

حاج محمدی با اشاره به ماموریت زندانبانی گفت: امروز هدف اصلی ما تحقق دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل زندان به آموزشگاه نیکی‌ها است و بهترین مربیان برای تحقق این اندیشه، کارکنان زندان ها هستند.

وی ادامه داد: در حوزه حفاظت و اطلاعات نباید دلخوش به آمارهای کمی باشیم بنابراین با تقویت کیفیت فعالیت‌ها باید طوری عمل کنید تا فکر ارتکاب جرم از زندانی سلب و در زندان زنجیره بزهکاری استمرار نداشته باشد.

عضو شورای عالی قوه قضاییه اظهار داشت: روزمرگی برای پرسنل حفاظت و اطلاعات، مخرب است؛ از این رو داشتن انگیزه خدمت، قدرت پیش‌بینی و پیشگیری و تحلیل وقایع و ارائه گزارش های کاربردی یک ضرورت محسوب می‌شود.

در جمهوری اسلامی رخوت و سستی معنا ندارد 
در ادامه این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین علی عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز گفت: زندان به خودی خود مانند یک شهر و یک کشور است که مسئولیت حفاظت و اطلاعات را در ایجاد امنیت واقعی سنگین‌تر می‌کند.

عبداللهی تصریح کرد: در سیمای جمهوری اسلامی رخوت و سستی معنا ندارد و اگر تمایلات نفسانی در کار ورود کند توفیقی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات اظهار داشت: انتظار از مسئولین حفاظت و اطلاعات این است که در زمان مقرر به پیشگیری و پیش بینی از اتفاقات اقدام کنند و طوری عمل کنند که اخبار قبل از وقوع حادثه تحصیل شود.

وی خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بالاترین جایگاه عزت خود قرار دارد و این بیرق ولایت فقیه است که می توانسته است اقتدار نظام اسلامی و انقلابی ما را در سراسر دنیا به اهتزاز درآورد.

براساس این گزارش در این جلسه؛ مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها نیز ضمن ارائه گزارش نکات مورد نظر را در خصوص صیانت از نیروی انسانی و تامین امنیت پایدار در زندان ها به مسئولان حفاظت و اطلاعات زندان های کشور ارائه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =