۳۰ رشته صنایع دستی در بازارچه بوشهر فعالیت می‌کنند

بوشهر- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت: ۳۰ رشته صنایع دستی در بازارچه عمارت مبارکی این استان به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند.

لیلا رحیمی روز یکشنبه پس از بازدید از فرآیند آماده‌سازی این بازارچه، به رسانه‌ها اعلام کرد: ۱۱ رشته از این صنایع دستی خاص این استان است و در کنار فروشگاه‌های صنایع دستی، در بازارچه تجهیزات عکاسی با لباس محلی و کافی شاپ عمارت نیز راه اندازی می‌شود تا در کنار خرید، گردشگران خاطرات سفر خود به بوشهر را ثبت کنند.

وی افزود: بازارچه صنایع دستیعمارت مبارکی یکی از بناهای ارزشمند بافت تاریخی بوشهر در محله بهبهانی است که براساس کاربری تعریف در حوزه صنایع دستی به بخش خصوصی واگذار شده‌است و اکنون با پایان یافتن نورپردازی، در مرحله چیدمان و جانمایی تجهیزات قرار دارد.

وی بیان کرد: یکی از نکات مثبت و قابل توجه در این بازارچه تولید و عرضه همزمان است و گردشگر می‌تواند با بازدید از کارگاه صنایع دستی مختلف و آشنایی با چگونگی مراحل تولید آن، اقدام به خرید کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: هدف اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از واگذاری عمارت مبارکی با این کاربری، توسعه و ترویج صنایع دستی استان بود و در کنار آن به دنبال تحقق اهداف دولت مبنی بر فعال شدن بخش خصوصی در هر دو حوزه صنایع دستی و گردشگری هستیم.

وی یادآوری کرد: در زمان حاضر چهار هزار و ۵۰۰ صنعتگر در رشته‌های مختلف صنایع دستی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

مبارکی یکی از عمارت‌های بافت تاریخی شهر بوشهر است که در محله بهبهانی قرار دارد و در تاریخ ٢٧ دی ماه ١٣٧٩ به شماره ثبت ٢٩۴٧ به ثبت آثار ملی ایران در آمده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها