استاندار خراسان جنوبی: هیچ موضوعی مهمتر از کرونا نیست

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی ورود به موضوع پیشگیری و کنترل بیماری را از وظایف همه دستگاه‌ها عنوان کرد و گفت: در شرایط فعلی هیچ موضوعی از بیماری کرونا و راهکارهای مهار آن مهمتر نیست.

حمید ملانوری روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: با توجه به اینکه کرونا بر همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی تاثیر گذاشته است، کنترل این بیماری بر همه چیز اولویت دارد.

وی بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری مکرر جلسات ستاد کرونا، تاکید به مدیران برای اجرای مصوبات و اعمال محدودیت‌ها، رسیدن به استانی عاری از کروناست. 

استاندار خراسان جنوبی با تشکر از واحدهای صنفی استان در رعایت ضوابط اعمال شده گفت: براساس آمار ارائه شده توسط کمیته نظارت و ارزیابی، تا پایان روز گذشته - شنبه ۲۴ آبان ماه - ۹۵ درصد واحدهای صنفی استان، پروتکل‌ها را رعایت کرده و ساعت ۱۸ نسبت به تعطیلی واحد خود اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: در این جلسه بر بالا بردن سطح سواد سلامت مردم تاکید شد چرا که مردم باید بدانند هر اقدام و محدودیتی در راستای حفظ سلامت آنهاست.

ملانوری افزود: مردم باید به تصمیمات ستاد اعتماد کنند و در اجرای کامل مصوبات همراهی داشته باشند.

وی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در همه زمینه‌ها، برگزاری جلسات و نشست‌ها، خدمات دهی به جامعه هدف و اجرای رزمایش‌های کمک‌های مؤمنانه باید بر رعایت ضوابط بهداشتی دقت داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی به موضوع گسترش خدمات در پهنه دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت: باید ساز و کارها را به گونه‌ای طراحی کنیم که مردم بتوانند خدمات مورد نظر خود را در این قالب از دستگاه‌ها دریافت کنند و نیازی به مراجعه به ادارات نداشته باشند.

وی اظهار داشت: معرفی این زیرساخت به همه اقشار و گروه‌ها، این فرصت را فراهم می‌کند که بخش خصوصی در این قالب فعالیت کند و واحدهای صنفی در این شرایط به راحتی فعالیت کنند.

ملانوری با اشاره به اعمال محدودیت‌ها برای ورود افراد به آرامستان‌ها در پنجشنبه و جمعه گذشته، تاکید کرد: محدودیت‌ها این هفته هم ادامه دارد.

وی گفت: شهرداران و دهیاران باید در اجرای کامل این محدودیت‌ها طی هفته‌های آینده جدیت داشته باشند و تجمع‌ها و ترددها را به حداقل برسانند تا ان شاء الله به زودی شاهد قطع زنجیره کرونا در استان باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با تاکید بر ضمانت اجرایی دستورالعمل‌های ستاد کرونا گفت: روند اجرای این مصوبات باید به طور دقیق از طریق کمیته نظارت و ارزیابی ستاد کرونا کنترل شود.

وی بیماریابی و شناسایی مبتلایان به کرونا را نیز از نکاتی برشمرد که باید با همراهی همه حوزه‌ها با دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.

ملانوری به موضوع گلایه‌های رسیده از فعالیت دستفروشان اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید فعالیت این گروه را تحت نظارت داشته باشند و با فراهم آوردن ساز و کارهای لازم از فعالیت دستفروشان بعد از ساعت ۱۸ ممانعت کنند.

وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان نیز باید بر فعالیت باشگاه‌ها نظارت کافی داشته باشد و پروتکل‌های بهداشتی لازم برای این گروه را تدوین کرده به منظور ارائه در جلسه بعد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم که استان از ویروس کرونا پاک شود، گفت: ستاد ملی کرونا از شنبه آینده اول آذر ماه، محدودیت‌های جدید را اعمال می‌کند و ما هم به عنوان کارگزاران نظام باید از آنها تمکین کنیم.

وی متذکر شد: ما باید با لحاظ همه مسایل و ملاحظات فرهنگی و منطقه‌ای، صرفا ه جهت حفظ سلامت مردم، در راستای بومی سازی مصوبات اقدام کنیم.

ملانوری با بحرانی خواندن شرایط موجود اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌ها مکلفند با ارائه راهکارهای لازم از تجمع جامعه هدف خود برای دریافت خدمات جلوگیری کنند.

وی افزود: نحوه برخورد دستگاه‌ها با شرایط موجود و خدماتی که در این راستا ارائه می‌کنند در ارزیابی‌های دوره‌ای مدیران تاثیر خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در این نشست از فرمانداران که به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشتند، خواسته شد با نظارت کامل بر روند اجرای پروتکل‌ها در ادارات، واحدهای صنفی و سطح جامعه به گونه‌ای اقدام کنند که به زودی شاهد قطع زنجیره بیماری در استان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha