استاندار قم درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین اژه ای را تسلیت گفت

قم - ایرنا - بهرام سرمست استاندار قم با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه ای را تسلیت گفت.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری قم در این پیام تسلیت آمده است: خبر درگذشت عالم اندیشمند و نخبه پرور، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه ای داماد گرامی شهید عالیقدر آیت الله دکتر بهشتی، موجب تأثر و تألم گردید.

پیام ادامه یافته است: آن روحانی فاضل و متعهد سالیان متمادی از حیات پربرکت خود را در راه خدمتگزاری به نظام و خدمت صادقانه در عرصه های متعدد علمی، فرهنگی و اجرایی سپری کرد و خدمات ارزشمند و ماندگاری را در این عرصه ها به یادگار نهاد.

پیام ادامه یافته است: اینجانب ضمن ابراز تأسف، فقدان این عالم فرهیخته را به حوزه‌های معزز علمیه، خانواده محترم و بیوت مکرم اژه ای و بهشتی و همه علاقه مندان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و با آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان محترم، امیدوارم روح مطهر ایشان در جوار ارواح  پاک و طیبه اولیاء و برادر شهیدش، قرین و مشمول رحمت و مغفرت واسعه الهی باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اژه‌ای روز شنبه در پی ابتلا به کرونا در سن ۷۲ سالگی درگذشت.
وی که داماد و پسرخاله دکتر بهشتی و از طرف مادری جزو خاندان آیت الله صدر بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی خود را از دانشگاه وین گرفت و پس از انقلاب در دولت میرحسین موسوی، وزیر، مشاور و رییس سازمان بهزیستی و سپس معاون فرهنگی نخست‌وزیر شد.
مرحوم اژه‌ای در دهه ۶۰، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تأسیس کرد و دو دهه رییس سمپاد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها