۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۹
کد خبرنگار: 1421
کد خبر: 84111355
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش فوتی های کرونا در کیش به ۲۰ نفر

کیش- ایرنا- سخنگوی شورای سلامت کیش، امروز از افزایش فوتی‌های کرونا به ۲۰ نفر در این جزیره خبر داد.

محمدرضا رضانیا  اعلام کرد: متاسفانه با فوت یک خانم ۸۲ساله دارای  بیماری زمینه ای دیابت ، جراحی قلب  به دلیل کرونا ، آمار فوتی های کرونا در کیش از ابتدا تا کنون به ۲۰نفر رسید.

وی افزود: با توجه به عدم  مراجعه بیمار  به بیمارستان، تست از جسد صورت گرفته  و متاسفانه این بیمار در منزل فوت شده است.


سخنگوی شورای سلامت با تاکید بر اینکه متوفی سابقه تماس با بیمار کرونا مثبت داشته  افزود: اگر مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی احترام بگذارند از جان خود و اطرافیانشان محافظت کرده‌اند.

رضانیا با انتقاد از مراجعه دیرهنگام مبتلایان به بیماری کروناویروس به مراکز درمانی اظهار کرد: متاسفانه برخی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ زمانی به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که کار از کار گذشته و کاری از دست کادر درمان بر نمی‌آید. این تاخیر در مراجعه درمان را با چالش مواجه کرده و نهایتا منجر به افزایش آمار مرگ‌ومیر می‌شود.

سخنگوی شورای سلامت گفت: به همه مردم  توصیه می‌شود به محض بروز علائم مربوط به این بیماری سریعا به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه کنند و هر علامت ریوی را خطری برای ابتلا به کرونا تلقی کنند و یقین بدانند که اگر در روزهای نخست ابتلا به کرونا مراجعه کنند امکان درمان و بهبودی و بازگشت به شرایط قبل از بیماری به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

 سخنگوی شورای سلامت ضمن عرض تسلیت به خانواده متوفی و بازماندگان افزود: امیدواریم مردم توجه جدی به خودمراقبتی داشته و از جان خود و عزیزانشان خصوصا سالمندان محافظت کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =