فرماندار بانه: امکانات لازم باید برای مقابله با بحران فراهم شود

سنندج - ایرنا - فرماندار بانه گفت: مدیریت به موقع بحران نیازمند امکانات و تجهیزات مناسب است که باید برای این مواقع تامین و فراهم شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه مستلزم شناسای نقاط آسیب پذیر و نقاط قوت هستیم، اظهار داشت: سهل انگاری در زمینه مقابله با بحران قابل پذیرش نیست و باید ارگان‌های مربوطه برای مقابله با بحران احتمالی آمادگی لازم را داشته و امکانات را فراهم کنند.

وی ادامه داد: باید همه دستگاه‌های عضو ستاد مقابله با بحران به مسوولیت های خود در زمینه مقابله ای آگاهی بوده و در زمان لازم به موقع آنها را انجام دهند.

رستم پور افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی بارش امسال نسبت به سال‌های گذشته در شهرستان بیشتر خواهد شد و احتمال مشکلات در زمینه برفروبی معابر و سیلاب ایجاد شود که باید پیش بینی‌های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی و صعب العبور بودن منطقه تاکید کرد: شبکه بهداشت و درمان باید همه زنان باردار ساکن در مناطق صعب العبور را که در فصل زمستان فارغ می‌شوند شناسایی و امکانات لازم را برای آنها فراهم کند.

فرماندار بانه با بیان اینکه سیستم برق رسانی و گاز رسانی تجهیز  و آرد و سوخت مورد نیاز روستاهای صعب العبور نیز باید تامین شود، گفت: امسال در زمینه مدیریت آب شهرستان اقدامات خوبی انجام شد و ۲۷ شیر تخلیه در نقاط مختلف شهر جانمایی و هشت کیلومتر خط آبرسانی نیز انجام گرفت.

بارش باران امسال ۵۲ درصد افزایش یافت

رییس اداره هواشناسی بانه نیز گفت: بارش باران در آبان امسال ۱۰۴ میلی لیتر برآورد شده که نسبت به سال گذشته که ۶۸ میلی لیتر برآورد شده بود ۵۲ درصد افزایش یافته است.

محمد ویسی اضافه کرد: بارش‌های امسال در حد نرمال است اما با افزایش دمای هوا مواجه خواهیم شد البته بارش تا اواخر هفته جاری در سطح شهرستان به صورت پراکنده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =