ایثارگری‌های مدافعان سلامت در ذهن مردم نقش بسته است

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بازتاب و ترجمان ایثارگری‌های مدافعان سلامت کشور در بحران اپیدمی کرونا همانند رزمندگان در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس در ذهن مردم نقش بسته است.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه در کمیته استانی شهدای خدمت در بوشهر افزود: مدافعان سلامت در جدال نابرابر با کرونا با تمام قدرت در عرصه حضور دارند.

وی بیان کرد: مدافعان عرصه سلامت در ۹ ماه گذشته با تلاش شبانه روزی با گذشت از جان خود با تمام وجود برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها حاضر و مشغول به خدمت رسانی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: یکی از ارکان مهم جنگ با کرونا وجود سربازان ایثارگری است که برای غلبه بر آن تا پای جان ایستاده‌اند.

کشمیری اظهار کرد: شهدای مدافع سلامت روشنگر راه برای ادامه مسیر ما هستند و درسی که از آنان گرفتیم این بود که با انتخابی آگاهانه برای نجات جامعه باید از همه چیز گذشت.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۶هزار و ۲۴۶ نفر است و در زمان حاضر نیز ۲۱۲ نفر در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

کشمیری گفت: از این شمار بیمار بستری ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۲۲ نفر مثبت قطعی بوده‌اند.

وی گفت: با ثبت چهار مورد فوتی جدید مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر به ۷۵۹ نفر ‏رسیده‌است.

مشاور رئیس دانشگاه و مسئول هماهنگی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تلاش کادر بهداشت و درمان در این استان با هیچ کلام و زبانی نمی‌شود توصیف کرد در واقع باید آنان را مجاهدان عرصه جهاد در راه خدا یاد کرد.

مهدی مرکبی افزود: کارکنان حوزه سلامت با فداکاری وصف‌ناپذیری وقت خود را برای درمان مبتلایان به انواع بیماری‌ها بویژه کووید- ۱۹ اختصاص داده‌اند.

وی یادآور شد: مدافعان سلامت با تلاش شبانه‌روزی خود به زودی شکست نهایی را نصیب این بیماری می‌کنند.

کمیته استانی شهدای خدمت به منظور بررسی دستورالعمل "نحوه تشکیل پرونده بررسی مدارک و مستندات شهید خدمت" با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد که چهار پرونده مربوط به کارکنان حوزه سلامت که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت‌شده‌اند، بررسی و به کمیته ملی ارسال شد.

از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون پنج پزشک و ۲ پرستار و یک بهیار از استان بوشهر در حین ارائه خدمت به بیماران کرونایی، به این بیماری مبتلا شده و به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =