دستورالعمل تکمیل ظرفیت آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی منتشر شد

تهران- ایرنا- مرکز سنجش آموزش پزشکی، دستورالعمل تکمیل ظرفیت سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش فوق تخصصی سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نظر دارد مراحل تکمیل ظرفیت سی وهفتمین دوره آزمون پذیر دستیار فوق تخصصی را با رعایت مفاد اعلام شده و از بین واجدان شرایط به انجام برساند.

در این دستورالعمل مراحل تکمیل ظرفیت این آزمون درباره افراد واجد شرایط شرکت آمده است: تمامی شرکت کنندگان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی که با رعایت مقررات موفـق بـه کسب قبولی در مرحله اصلی نگردیده اند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

همچنین، تمامی متخصصان که با شرکت در رشته های جراحی عمومی، بیماریهای داخلی، کودکان، روانپزشکی و بیهوشی در شصت و هفتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی شهریور ماه ۱۳۹۹ موفق بـه کسـب قبـولی در هـر دو مرحلـه کتبی و شفاهی شده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. (به جز افرادی که در مقطع تخصصی با استفاده از سهمیه خانم ها ، منـاطق محـروم، اعـم از مازاد مناطق محروم و یا قانون برقراری عدالت آموزشی مورد پذیرش قرار گرفته اند.)

در این اطلاعیه آمده است: متقاضیان برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت باید به نشانی اینترنتی http://sanjeshp.ir از تاریخ ۲۶ آبان ماه تا یکم آذر ماه ۹۹ مراجعه کنند.

این اطلاعیه در باره تاریخ ثبت نام و شروع به دوره این گروه از پذیرفته شدگان اعلام کرد: این زمان متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

همچنین، ارائه مجوز از سوی معاون درمان وزارتی جهت شروع دوره الزامی است.

بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی، پذیرفته شدگان ملزم به ارائه سند تعهد محضری با رعایت مقررات مربوطه و مفـاد ایـن دسـتورالعمل هستند. از شروع به دوره افرادی که تعهد محضری موضوعه را ارائه کنند، جلوگیری بعمـل می آید.

عدم سپردن تعهد محضری به منزله اعلام انصراف از پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار رشته‌های فوق تخصصی بالینی پزشکی برای ۲۵ رشته فوق تخصصی روز پنج شنبه سوم بهمن ۹۸ برگزار شد. در این آزمون ۵۶۷ نفر ثبت نام کرده بودند که در نهایت ۴۸۴ نفر در آزمون شرکت کردند.

پس از آزمون کتبی داوطلبانی که حدنصاب نمره کتبی تراز شده را کسب کردند در آزمون شفاهی که با روش‌های PMP و OSCE و مصاحبه ساختارمند، شرکت کردند.

۴۸۷ نفر از متخصصین واجد شرایط در این دوره از آزمون شرکت کرده بودند که تعداد ۳۹۱ نفر از داوطلبان پس از انجام آزمون‌های کتبی و شفاهی موفق به اخذ مجوز حضور در مرحله انتخاب محل تحصیل شدند. ظرفیت رشته‌های فوق تخصصی پزشکی بالینی ۴۳۰ صندلی بود.

نتایج نهایی سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی ۲۷ خرداد۹۹ اعلام شد و با توجه به میزان ظرفیت و تعداد شرکت کنندگان، بخشی از ظرفیت خالی ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =