بدرود با "مریم رحیمی" شهیده راه سلامت در شیراز

شیراز - ایرنا- پیکر مطهر شهیده راه سلامت مریم رحیمی پرستار از جان گذشته بیمارستان شهید رجایی شیراز امروز در میان اشک و آه همکاران و کارکنان بهداشت و درمان استان فارس تشییع شد ، در و دیوار بیمارستان شهید رجایی شیراز سرشار از عطر ایثار و شهادت و جان فشانی یکی دیگر از فرزندان راستین این سرزمین بود.

آنچه غم و اندوه از دست دادن این شهیده راه سلامت را دوچندان می کند روحیه خستگی ناپذیر ، پشتکار و از خودگذشتگی این بانوی فداکار است که به رغم آنکه دوان بارداری را می‌گذراند اما حس مادر شدن نیز نتوانست روحیه فداکاری را در او کمرنگ سازد ، همه آنچه همکاران شهیده مریم رحیمی از او می گفتند معنای واقعی ایثار واز خودگذشتگی است.

آیین وداع با نخستین شهیده مدافع سلامت فارس؛روز یکشنبه با حضور مسوولان استان، رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدافعان سلامت فارس برگزار شد ، پیکر نخستین شهیده مدافع سلامت استان که در راه مقابله با ویروس منحوس کرونا به دیدار معبود شتافت، تشییع  گردید.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونا استان فارس در این گفت: باید در تمام آیین ها و برنامه ها یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت را زنده نگه داریم، زیرا امنیت و آرامش امروز ما نتیجه خون همین شهداست.

 عبدالرضا قاسم پور افزود: مدافعان سلامت استان در این روزها و شرایط سخت کرونا، برای تامین سلامت مردم تلاش می کنند و از جان خود می گذرند تا مردم استان در سلامت کامل باشند، یاد و نام این شهدا در تاریخ جمهوری اسلامی جاویدان باقی خواهد ماند، زیرا آنان با آگاهی کامل از شرایط، با کووید۱۹ مقابله می کنند.

وی  با تسلیت شهادت  مریم رحیمی  پرستار مدافع سلامت فارس اضافه کرد: شهیده رحیمی با عشق به اهل بیت(ع) و عشق خدمت به مردم در بیمارستان حضور می یافته و با وجود شرایط خاصی که داشته به هموطنان و مردم استان خدمت کرد و سرانجام به درجه رفیع شهادت رسید. 

جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونا استان فارس ادامه داد: پزشکان و پرستاران از همه چیز خود می گذرند تا مردم استان در سلامت باشند؛ همه باید قدردان ایثارگری مدافعان سلامت باشیم که در مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت می کنند تا ما در امنیت و سلامت باشیم و بهترین راه قدردانی از آنها رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از خروج غیرضروری از منزل، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و پرهیز از مسافرت است.

قاسم پور بیان کرد: در بیش از هشت ماه گذشته با اقداماتی که انجام شد در زمینه مقابله با کرونا رتبه های نخست کشور را کسب کرده ایم، اما در حال حاضر شرایط استان حساس تر شده است و باید در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر تلاش کنیم.

وی  تشدید نظارت ها و بازرسی ها از اصناف و اماکن حساس استان، افزایش تعداد تست های روزانه، قرنطینه خانگی بیماران کووید۱۹ و مراقبت هوشمند از بیماران، اجرای محدودیت های هوشمند برای اصناف و مشاغل با هدف حفظ سلامت مردم و کمک به کادر درمان و تقویت درمان سرپایی در شبکه های بهداشت و درمان و مراکز بهداشتی درمانی را از مهمترین راهبردهای ستاد استانی مدیریت کرونا در فارس عنوان کرد.

جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونا استان فارس تاکید کرد: همه باید برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صحیح به جامعه در زمینه بیماری کووید۱۹ فعالیت کنیم.

صبر و استقامت خانواده شهیده «رحیمی»؛ درسی بزرگ برای خانواده سلامت فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  نیز در آیین وداع با شهیده  مریم رحیمی  بانوی پرستار مدافع سلامت، صبر و استقامت خانواده او در این مصیبت را درسی بزرگ برای خود و مجموعه دانشگاه دانست. 

 مهرزاد لطفی  با تسلیت ضایعه دردناک فقدان این شهیده مدافع سلامت به جامعه سلامت استان فارس و خانواده آن پرستار شهید گفت: زبان از بیان این همه ایثارگری و فداکاری کادر درمانی، بهداشتی و پشتیبانی قاصر است، روزهای سختی را سپری می کنیم و جز «ایثار»، نام دیگری نمی توان بر اقدامات تلاشگران حوزه سلامت گذاشت.

وی با تقدیر از تلاش های کارکنان بهداشتی و درمانی در قریب به ۹ ماه گذشته افزود: اکنون در اوج گیری بیماری کووید۱۹ قرار داریم و ظرفیت بیمارستان ها از بیماران کووید۱۹ تکمیل شده است. 

رئیس دانشگاه تمام تلاش مجموعه سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی را خدمت رسانی به بیماران عنوان کرد و گفت: تخت های بسیاری از مجموعه بیمارستان های استان به بیماران کووید ۱۹ اختصاص داده شده است؛ با توجه به افزایش بیماری کووید۱۹ حجم کار پزشکان و پرستاران بالاست و تعداد زیادی از کادر درمان با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و متاسفانه حال تعدادی از آنها نیز وخیم است.

لطفی با اشاره به مشارکت و همراهی مردم استان با مدافعان سلامت برای مقابله با ویروس کرونا از آنان خواست در این روزهای سخت، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کادر درمان کمک کنند تا با کاهش بار بیماری کووید۱۹ از خستگی پزشکان و پرستاران نیز کاسته شود.

پیش از این نیز نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس در پیام‌های جداگانه‌ای جان باختن این پرستار شیرازی در جدال با بیماری کرونا را تسلیت گفته‌ بودند.

مریم رحیمی پرستار شاغل در بیمارستان شهید رجایی شیراز 21 آبان در کارزار با کرونا به جمع شهدای سلامت پیوست.

اخبار مرتبط