دومین درمانگاه تخصصی کرونا در جهرم راه‌اندازی شد

شیراز-ایرنا-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: دومین درمانگاه تخصصی کرونا جهت انجام نمونه گیری تشخیصی فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر سید مجید ارجمند روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و مراجعه زیاد به درمانگاه امام صادق(ع) واقع در ابتدای خیابان ولیعصر(میدان جهاد)، دومین درمانگاه  تخصصی کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت الغدیر واقع در بلوار مادر فعالیت خود را آغاز کرد.

وی بیان کرد: هدف ما از راه اندازی دومین درمانگاه تخصصی کرونا ، کاهش تجمع در درمانگاه امام صادق (ع) بوده است.

وی با بیان اینکه در درمانگاه الغدیر نمونه‌گیری تشخیصی کرونا انجام می‌شود گفت: این درمانگاه از ساعت  ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۸ شب فعال است و پزشک متخصص در این هفته مستقر میشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به مثبت شدن ۹۰ درصد نمونه‌های تشخیصی کرونا  در روزهای اخیر در شهرستان گفت: از همشهریان  خواهشمندیم چنانچه دچار هر نوع علائم سرماخوردگی مانند گلودرد، ضعف و بی‌حالی، بدن درد، تب و سرفه شدند، بر اساس مثبت شدن ۹۰ درصد از نمونه ها فرض را بر بیماری کرونا گذاشته و به مدت ۱۴ روز از خانه خارج نشوند.

وی در ادامه گفت: اگر علائم و نشانه های سرماخوردگی در افراد خفیف باشد آنها می توانند با درمان های خانگی مانند مصرف مسکن ها، مایعات گرم و استراحت در منزل خود را درمان کنند، اما چنانچه علائم بیماری در آنها شدید شد می‌بایست به پزشک خانواده مراجعه کرده و بر اساس ارجاع آنان به پزشک متخصص درمان شوند.

شهرستان جهرم در فاصله۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز است و تا کنون ۱۰۹ نفر جان باخته کرونا دارد.

اخبار مرتبط