پرونده‌های قاچاق کالا در قزوین ۱۵ درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - دبیر کمیسیون مقابله با قاچاق کالا و ارز قزوین با اشاره به تشکیل ۵۸۱ فقره پرونده قاچاق کالا در استان طی هفت ماهه امسال، گفت: میزان ثبت این پرونده‌ها امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل مرادی عصر یکشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: در مدت مشابه سال قبل ۵۰۴ مورد پرونده قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شده بود.

وی همچنین از افزایش ارزش ریالی پرونده های قاچاق تشکیل شده در استان طی هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: ارزش ریالی پرونده های قاچاق استان سال گذشته ۲۰۲ میلیارد ریال بود که این رقم امسال به ۳۲۷ میلیارد ریال افزایش یافته که نشانگر رشد ۱۰۷ درصدی است.

این مسوول، تعداد پرونده های قاچاق بالای یک میلیارد ریال را در هفت ماهه سال جاری ۴۳ مورد خواند و گفت: تعداد این نوع پرونده ها در مدت مشابه سال قبل ۱۹ مورد بود که نشان می دهد امسال این دست پرونده ها ۱۲۷ درصد رشد یافته اند.

مرادی، میزان خودروهای توفیقی حامل کالای قاچاق که در هفت ماهه امسال توقیف شده اند را نیز ۲۱۵ دستگاه خواند و با اشاره به کاهش ۹ درصدی در این خصوص، افزود: این رقم در مدت مشابه پارسال ۲۳۷ مورد بود.

رشد ۱۷ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا در قزوین

این مسوول همچنین قاچاقچیان دستگیر شده طی هفت ماهه امسال را در استان قزوین ۶۴۷ نفر اعلام کرد و با اشاره به رشد ۱۷ درصدی در این رابطه، گفت: در هفت ماهه پارسال تعداد دستگیر شدگان ۵۵۱ نفر بودند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری قزوین در ادامه به آمار مقایسه ای کشفیات هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و گفت: در کشفیات تجهیزات ماهواره ای، موتورسکیلت و داروهای انسانی به ترتیب ۵۷، ۳۲۲ و سه هزار و ۶۶۸ درصد افزایش داشته ایم.

این مسوول ادامه داد: در کشفیات کالای قاچاق سیگار، کفش، پارچه و البسه نیز به ترتیب ۹۰، ۹۵، ۹۹ و ۷۴۵ درصد کاهش داشته ایم.

وی همچنین از کاهش ۴۴ درصدی کشفیات دام و ۷۴ درصدی کودهای شیمیایی در استان طی مدت یاد شده خبر داد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری قزوین در پایان گفت: در هفت ماهه امسال ۲۲ نشست کمیسیون استانی و شهرستانی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان با ۱۱۶ مصوبه برگزار شده و تعداد جلسات کمیته های ذیل کمیسیون نیز ۲۰ مورد با ۱۰۵ مصوبه بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها