شهرداری همدان: پل شهید قهاری دچار شکست نشده است

همدان-ایرنا- معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری شهرداری همدان با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر شکست تقاطع غیر همسطح شهید قهاری و رد موضوع شکستگی این پل، گفت: اظهار نظر در رابطه با این قبیل مسایل تخصی باید از جانب افراد کارشناس و مسئول باشد.

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، «عزیزاله یوسفی»  افزود: اظهارات غیرکارشناسی از جانب برخی از افراد غیرمرتبط با موضوعات فنی و شهری، تنها موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی در میان مردم می شود.

وی تصریح کرد: هیچ گونه شکستی در سطح سه تقاطع غیر همسطح شهید قهاری سعید وجود ندارد و تنها درز انبساطی این سطح از پل تخریب شده که بروز آن نیز در تمامی پل های غیر همسطح امری متداول است و جای نگرانی ندارد.

وی درباره عملکرد این درزها در تقاطع های غیرهمسطح، عنوان کرد: یکی از عناصر غیرسازه‌ای پل های شهری و تقاطع های غیرهمسطح درزهای انبساطی هستند که به هیچ عنوان عملکرد سازه ای ندارند و عملکرد این درزها صرفا در جهت کنترل تنش ها و رفتارهای انبساطی و با توجه به تغییرات دمای محیطی هستند.

معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری شهرداری همدان، بیان کرد: در چند روز اخیر شاهد جدا شدن لاستیک‌های درز انبساطی از عرشه و بالشتک های بتنی در یکی از محل‌های درز انبساط تقاطع سردار قهاری سعید بودیم که به محض مشاهده این موضوع از تردد خودروها در سطح سه این تقاطع جلوگیری شد و موضوع با مشاور و پیمانکار پروژه در میان گذاشته شد.

وی ادامه داد: عملیات بازسازی و تعمیر این قسمت از پل با محوریت کارشناسان معاونت امور زیربنایی و حمل ونقل شهری و شهرداری منطقه چهار همدان و با همکاری پیمانکار پل در حال اجراست و جزئیات فنی آن نیز از مشاور و ناظر پروژه اخذ شده است.

یوسفی علت بروز این جداشدگی را تردد زیاد خودروهای عبوری دانست و گفت: با توجه به اینکه سطح سه تقاطع سردار قهاری سعید به عنوان محور مواصلاتی غرب کشور به مرکز می باشد شاهد تردد خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری در این محور هستیم که موجب تخریب درزهای انبساطی پل شده است.

وی با اشاره به اینکه حداقل یک ماه برای عملیات اجرایی این قسمت از پل زمان لازم است، عنوان کرد: با توجه به اینکه نوع بتن بالشتک ها و ابتدا و انتهای عرشه در محل درز انبساط از نوع بتن خاص (گروت) می باشد، باید مدت زمان جذب بتن حتما درنظر گرفته شود و با توجه به اینکه درز انبساط کل عرض عرشه را شامل می شود، در حال حاضر امکان تردد در این سطح وجود ندارد.

معاون شهردار همدان در ادامه افزود: به منظور ایجاد دسترسی و تردد خودروهای عبوری دسترسی موقت از سطح صفر تقاطع و همچنین بلوار سیدجمال الدین انجام خواهد شد که به دلیل تردد بالای انواع خودروهای عبوری در محور مذکور، حضور مستمر پلیس راهنمایی و رانندگی در این محل تا پایان عملیات اجرایی ضروری و انکارناپذیر است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ فرخ جمالی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان روز گذشته در گفت وگویی علت بروز ترافیک سنگین محورهای غربی شهر در مسیر بلوار نجفی، ارتش و بلوار سید جمال را شکست پل شهید سعید قهاری سعید (معروف به میدان بار) و بسته شدن مسیر ورودی عرشه سوم پل عنوان کرد.
به گفته سرهنگ جمالی، عرشه سوم پل شهید سعید قهاری سعید مسیر عبور خودروهایی است که از سمت غرب همدان و بلوار ارتش به سمت بلوار آیت الله نجفی و جاده تهران و ملایر تردد دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =