رییس دانشگاه کابل از همدردی رییس دانشگاه فردوسی مشهد قدردانی کرد

مشهد- ایرنا- در پی ارسال پیام رییس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت شهادت تنی چند از دانشجویان دانشگاه کابل، رییس این دانشگاه از ابراز همدردی دکتر محمد کافی قدردانی کرد.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد عثمان بابری در پیام خود خطاب به دکتر محمد کافی آورده است: به مناسبت رویداد خونین ۱۲ عقرب دانشگاه کابل که شماری شهید و مجروح برجای گذاشت، پیام های همدردی از سوی شما، تعدادی از موسسه‌های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و سایر شخصیت‌های علمی به این دانشگاه ارسال شده است.

این پیام می‌افزاید: پیام‌های شما، نشانه‌ اتحاد جامعه علمی و نماد با هم بودن در روزهای دشوار است. باور کامل دارم که این پیام‌ها در تقویت همگرایی و تلطیف روانی مصیبت دیدگان این رویداد غم انگیز اثرگذار است.

رییس دانشگاه کابل در پیام خود آورده است: به نمایندگی از دانشگاه کابل بدین وسیله مراتب قدردانی و سپاسگزاری خویش را از این غم شریکی، به شما و همکاران گرامی تقدیم کرده، برایتان سلامت و سعادت همیشگی استدعا می نمایم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد پس از واقعه جان باختن شماری از دانشگاهیان دانشگاه کابل در نامه ای خطاب به رییس این دانشگاه، این جنایت را محکوم کرد.

دکتر محمد کافی در نامه خود خطاب به دکتر محمد عثمان بابری نوشت: به نمایندگی از خانواده دانشگاه فردوسی مشهد، مراتب تألم و همدردی خود را به جناب عالی، دانشگاهیان و ملّت بزرگ افغانستان و خانواده داغدیده اساتید و دانشجویان درگذشته تقدیم می دارم.

وی در این نامه آورده بود: کهن بوم خراسان، زبان، آیین و فرهنگ مشترک دو سرزمین افغانستان و ایران را در تاریخ خود جای داده است و خانوادۀ دانشگاه فردوسی مشهد که در کنار خود، دانشجویان ساعی و مستعد بسیاری از کشور دوست و برادر، افغانستان دارد دو چندان از این واقعه تلخ برخاسته از تعصب و نادانی اندوهگین شده و خود را در این غم بزرگ با جنابعالی، دانشگاهیان و ملّت افغانستان شریک می‌داند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه این نامه نوشته بود: بدون شک بذر خردورزی و دانایی که امروز توسط جوانان، اساتید و دانشجویان سرزمین بزرگ افغانستان کاشته شده است، درخت آگاهی و پیشرفت و چیرگی بر تعصب و نادانی را در آینده‌ای کوتاه برای مردمان افغانستان به ثمر می‌نشاند.

روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه سال جاری سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی، شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستند که در پی این حادثه مسلحانه تروریستی ۲۲ تن از دانشجویان کشته و افزون بر ۴۰ نفر نیز زخمی شدند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده اند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسوول این حمله معرفی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =