حضور فیلم کوتاه «ناطق» در جشنواره فالودی مجارستان

تهرا- ایرنا- فیلم کوتاه «ناطق» نخستین تجربه کارگردانی مهرشاد رنجبر به بخش مسابقه بیست‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فالودی کشور مجارستان راه یافت.

فیلم کوتاه «ناطق» اولین تجربه‌ مهرشاد رنجبر به تهیه‌کنندگی مژگان رایگان و رضا فتح اللهی‌پور، در اولین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فالودی حضور می‌یابد.

مریم نورافکن و عباس جلال‌لو بازیگران این فیلم کوتاه هستند و در خلاصه داستان فیلم آمده است: پیرزن، برای سال‌های متمادی از شوهر پیر خود مراقبت کرده است اما یک اتفاق، نظم زندگی‌اش را بر هم می‌زند!

از میان ۳۶۸ فیلم رسیده به جشنواره، تعداد ۵۲ فیلم توسط هیات انتخاب برای مسابقه در بخش‌های کوتاه داستانی، مستند، تجربی و دانشجویی بیست و سومین دوره این جشنواره انتخاب شده‌اند که در طول زمان جشنواره به نمایش در خواهند آمد.

فیلم کوتاه «ناطق» در جشنواره امسال که با موضوع «در ارتباط» برگزار می‌شود، با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف به رقابت خواهد پرداخت. جشنواره امسال بخاطر شرایط ویژه همه‌گیری کرونا بصورت آنلاین برگزار می‌شود و برگزیدگان در روز اختتامیه ۲۱ نوامبر اول آذرماه معرفی خواهند شد. پخش بین المللی این فیلم بر عهده‌ مجید محمددوست است.

فیلم کوتاه «ناطق» پیش از این موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم دانشجویی هجدهمین دوره جشنواره تیرانا کشور آلبانی و حضور در بخش مسابقه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، یازدهمین دوره جشنواره MikroFAF صربستان و هفدهمین دوره جشنواره سالنتو ایتالیا شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار فرهنگ