۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84111236
۴ نفر

برچسب‌ها

حمایت از تیم پاس قم مطالبه جامعه هندبال از مسئولان است

قم -ایرنا - مدیر تیم هندبال پاس قم با تاکید بر اینکه این تیم از نظر مالی به شدت در مضیقه است، گفت: حمایت از تیم پاس قم مطالبه جامعه هندبال از مسئولان استان است و اگر از این تیم حمایت نشود، با حذف این تیم از لیگ برتر باید حسرت این تیم را بخوریم.

محسن ولیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به وقوع حادثه برای سرمربی این تیم در روز گذشته گفت: علی ربیعی سرمربی تیم هندبال قم متاسفانه در حادثه ای به شدت آسیب دیده و در اصفهان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفته اند که برای وی سلامتی آرزو داریم.

وی در ادامه با تشریح آخرین وضعیت تیم لیگ برتری هندبال پاس قم، گفت: هندبال پاس قم سال گذشته با تکیه بر ظرفیت جوانان بومی پس از هفت سال موفق به کسب مجوز صعود به لیگ برتر شدند و این مهم در حالی رقم خورد که این تیم با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده و هست.

ولیان با اشاره به آغاز مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال کشور افزود: لیگ برتر امسال با حضور ۱۲ تیم و در قالب دو گروه ۶ تیمی آغاز شده است که تیم هندبال قم با قرار گرفتن در رده سوم گروه الف یکی از امیدهای صعود به مرحله بعد این مسابقات است.

مدیر تیم هندبال پاس قم  اظهار داشت: ۷۰ درصد اعضای این تیم از ورزشکاران بومی قم بوده و به جز ۲ بازیکن همه ورزشکاران تیم زیر ۲۳ سال سن دارند.

وی اظهار داشت: جوانان ورزشکار خوب و آینده داری در این تیم مشغول فعالیت هستند که با توجه به اینکه برخی از این ورزشکاران کمتر از ۱۸ سال سن دارند، در صورت حمایت از این تیم، هندبال قم آینده درخشانی خواهد داشت.

ولیان گفت: تیم های رقیب پاس قم در لیگ برتر تیم هایی هستند  که میلیارد ها تومان برای آنها هزینه شده است و این در حالی است که کل کمک انجام شده به تیم قم ۲۵ میلیون تومان و در اختیار قرار دادن یک سالن برای تمرین توسط اداره کل ورزش بوده است که که این سطح از حمایت جای تاسف دارد.

وی بیان کرد: تیم های لیگ برتر به عنوان بالاترین و حرفه ای ترین سطح آن رشته ورزشی دارای بهترین امکانات هستند و این در حالی است که ورزشکاران ما مجبور به اسکان در خوابگاه سربازان هستند.

مدیر تیم هندبال پاس قم، گفت: در حالی که تیم های دیگر میلیاردها تومان هزینه کرده اند، کل هزینه ای که برای تیم قم شده است کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان بوده است که این تیم تا کنون ۱۷۰ میلیون بدهی دارد.

وی با اشاره به جلسه با رئیس فدراسیون هندبال اظهار داشت: همه استان های کشور به تیم های لیگ برتری خود حمایت های بسیار خوبی کرده اند و این در حالی است که در استان قم هیچ مسئولی به ورزش استان به ویزه رشته هندبال پاسخگو نبوده اند.

ولیان بیان کرد: شهرداری و شورای شهر قم، نمایندگان مجلس و همه مسئولانی که در استان حضور و فعالیت دارند در قبلا جوانان استان مسئولیت دارند و باید جوابگوی مشکلات این جوانان باند.

مدیر تیم هندبال پاس قم بیان کرد: برای ساماندهی بهتر تیم، هیات مدیره ای برای باشگاه تاسیس شده است ولی تحقق این هدف نیاز به حمایت مسئولان است.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ای میان تیم پاس و ناجا به امضا رسیده است که بر اساس آن امکان جذب سرباز ورزشکار به این تیم فراهم شده است، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه موفق به جذب سرباز ورزشکاران با کیفیت بسیار خوب شده ایم.

مدیر تیم هندبال پاس قم، اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده با ناجا، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان از هزینه های تحمیلی به تیم برای جذب بازیکن با گرفتن سرباز ورزشکار کاهش یافته است که این رقم اقدام بسیار موثری بوده است.

ولیان ادامه داد: شهرداری ها ملزم هستند که ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده را برای توسعه ورزش در اختیار اداره کل ورزش و جوانان هر استان برای هزینه در رشته های ورزشی قرار دهند که باید سهم هندبال نیز از این بودجه دیده شود.

وی گفت: تا کنون پنج بازی توسط این تیم در لیگ برتر انجام داده ایم که از این تعداد ۳ بازی را برده و به دو تیم نتیجه را واگذار کرده ایم.

مدیر تیم هندبال پاس قم، اظهار داشت: با اداره کل ورزش و جوانان، استانداری، شهرداری و نمایندگان مردم قم در مجلس شرای اسلامی مکاتبه های مختلفی برای حمایت از این تیم داشته ایم که تا کنون به جز کمک اندک اداره کل ورزش و جوانان هیچ کمکی از سایر نهادها به این تیم انجام نشده است.

وی بیان داشت: در حالی که بسیاری از مسئولان فدراسیون اعلام کرده بودند که با توجه به شرایط تیم پاس، توقع چندانی از آن نداشتند ولی با درخشش این تیم در مسابقات خود، اذعان کردند که عملکرد این تیم بیش از انتظارها بوده است.

وی بابیان اینکه توسعه ورزش علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی باعث افزایش سطح سلامت در جامعه می شود گفت: وجود تیم های لیگ برتری موجب رشد و توسعه آن رشته ورزشی و جذب جوانان به فعالیت های ورزشی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =