سایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت رونمایی شد

تهران- ایرنا- سایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و سامانه آنلاین بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

به گزارش روز یکشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به مناسبت بزرگداشت هفته «قرآن و عترت دانشگاه‌ها» و همچنین سالروز تولد شهید احمد رضا احدی دانشجوی نخبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و همچنین سامانه آنلاین بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد امروز با حضور سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین جمعی از مدیران و کارکنان این معاونت رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم لاری گفت: امروز در سالروز تولد شهید احمد رضا احدی دانشجوی شاخص و نخبه رشته پزشکی، شاهد افتتاح سایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و همچنین راه‌اندازی سامانه آنلاین بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد هستیم؛ این موضوع را باید به فال نیک گرفت.

لاری همچنین به تلاش‌های دکتر بحرالعلوم رئیس سابق مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در پیشبرد اهداف قرآنی معاونت فرهنگی ودانشجویی اشاره کرد و گفت: دکتر بحرالعلوم از چهره‌های شاخص قرآنی و حافظ و قاری قرآن بودند که در طول ۵ سال فعالیت به عنوان رئیس مرکز قرآن و عترت، به خوبی توانسته بودند، در این مرکز به ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی در میان دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک کنند و برگزاری موفق جشنواره‌های قرآنی، ماحصل زحمات و تلاش ایشان و همکارانشان‌است.

باید در ایام کرونا، تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد

معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به شیوع و گسترش ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: این بیماری مشخص نیست چه زمانی به پایان می‌رسد اما به هرحال باید خود را با این شرایط وفق داد و نباید هیچ کاری را در هیچ جا از جمله معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تعطیل کرد. اتفاقا رسالت معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت در این مواقع بیشتر می‌شود و باید بتوان تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد. 

وی بر لزوم ارتقای سطح محتوای جشنواره قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: باید محتواهای جشنواره‌هایمان را بالا ببریم. امسال برای نخستین بار، برای طراحی سؤالات جشنواره قرآن، از اساتید و نخبگان استفاده شد. به هر حال نیاز است که بازنگری مجددی در محتوای این جشنواره داشته باشیم و جشنواره ملی قرآن و عترت را با محتوای پربارتر برگزار کنیم.

لاری تاکید کرد: بخش معارفی از بخش‌های مهم و مؤثر جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به شمار می‌رود که خیلی از افراد حتی با کمترین دانش و تخصص در زمینه قرآنی می‌توانند با مطالعه اولیه، در این بخش در قالب مسابقه حضور یابند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =