استاندار پیشین کرمان: وعده‌های خود را عملیاتی کردم

کرمان - ایرنا - استاندار پیشین کرمان با اشاره به گزارشی از عملکرد و نتایج آن گفت: وعده‌های ۲ سال گذشته در ابتدای فعالیت در سمت استاندار کرمان را تا حد امکان عمل کردم.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز یکشنبه در شورای اداری و آیین تکریم و معارفه استاندار کرمان افزود: ابتدای کار قول دادم که تصمیمات بر مبنای بحث و قائل به استدلال باشد و هیچ نظری را بدون استدلال نمی پذیرم و به این وعده وفا کردم که نتیجه آن ایجاد تعامل خوبی با ارکان مدیریتی و جامعه، با گروه های سیاسی و اقشار داشتیم که طبیعتا برخی از آن دلخور و ناراحت می شدند.

وی اظهار داشت: وعده دیگر افزایش کارایی سیستم اداری بود و اعلام کردم از ابزار سیستم اداری استفاده می کنم و در این راستا نخستین اقدام تکیه بر ایجاد دولت الکترونیک بود و تا زمانی که آن به صورت جامع پیاده نشود، سیستم کارامدی نمی توانیم داشته باشیم لذا فردی متخصص در این حوزه منصوب و اقداماتی انجام شد.

استاندار اسبق کرمان گفت: برخی دستگاه های اجرایی سیاست های دولت اکترونیک را نسبی اجرا کردند و از شرکت توزیع برق برای ارائه تمامی خدمات به صورت الکترونیکی قدردانی می شود که امیدواریم مابقی دستگاه ها این روند را برای بهبود خدمات به مردم ارتقا دهند.

وی بیان داشت: اقدامات دیگر مستندسازی ارجاعات به ادارات در راستای پیگیری، ارزیابی و تحلیل بود و تمامی موارد همکاری با ادارات به صورت صورتجلسه مستند شد که خود آنان را می نوشتم که قابل تحلیل باشد.

وی ادامه داد: ۶۴۱ صورتجلسه نوشتم که مبنای ارزیابی پیشرفت استان شد که بخشی از آن انجام شده و مابقی قابل تحلیل و ارزیابی است و بر این اساس تغییر مدیران را از وزارت خانه ها درخواست کردم.

فدائی افزود: تعداد صورتجلسه ها نشان می دهد به طور متوسط ۱۹ هزار و ۲۳۰ نفر ساعت کار کارشناسی طی ۲ سال گذشته انجام شده و ۲۷ نفر ساعت در روز در این جلسات کارشناسی و تصمیم گیری برای مسائل استان شده که حجم فعالیت در کارشناسی مسائل استان نشان می دهد و این اقدام در راستای رفع اشکالات سیستم اداری بود.

وی تصریح کرد: اقدام دیگر استقرار سیستم پیگیری برای افزایش کارایی سیستم اداری بود و در این زمینه کارها ردیابی و وضعیت انجام امور مشخص کردیم و ۸۳۲ مورد در این سیستم پیگیری انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات دیگر برای افزایش کارایی سیستم اداری و ارزیابی عملکرد ادارات بر اساس شاخص های کمی، گفت: نوسازی مدارس استان در سال ۹۶ تعداد ۵۶ کلاس و در سال ۹۷، ۲۶۷ و در سال ۹۸ تعداد ۳۲۸ و امسال یکهزار کلاس پیش بینی شده است که این امر کارایی سیستم اداری را نشان می دهد.

فدائی افزود: نوسازی مدارس در سال ۹۶ به میزان ۲۲ میلیارد تومان از محل خیران بود که پیش بینی مان این هست که در سال ۹۹ به ۲۰۰ میلیارد تومان می رسد.

وی تاکید کرد: فعالیت شرکت گاز در سال ۹۸ نسبت به سال پیش از آن ۶۰ درصد افزایش داشته که نشان از کارایی سیستم اداری دارد و میزان مصرف برق صنایع بزرگ در سال ۹۸ نسبت به ۹۶ میزان ۵۸ درصد رشد داشته که تعداد صنایع و میزان تولید برق را نشان می دهد.

فدایی عنوان کرد: شرایط نسبت به وضع قبل بهبود یافته که باید خدمات نسبت به آن سنجیده شود طرح ها و برنامه ها فرصتی برای اجرا نداشت که امیدواریم ادامه یابد.

وی با اشاره به سیاست های اعمال شده در مسائل اجرایی گفت: تلاش ما برای اتمام طرح های نیمه تمام بود و از این زمان تلاش کردیم طرح های شهری تقاطع های غیرهمسطح و پروژه های نیمه تمام در حد قابل توجهی انجام شد و کارهای نیمه تمامی ظرفیت کار جدید را می گرفت.

استاندار اسبق کرمان بیان داشت: سال گذشته سه هزار و ۲۰۰ پروژه با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۹ هزار نفر افتتاح کردیم و امسال نیز پروژه های بخش خصوصی ۳۰ هزار میلیارد تومان برای افتتاح داریم که در این زمینه چهار هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی اردیبهشت ماه امسال در شهربابک به بهره برداری رسید و همچنین ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان صرف طرح انتقال آب از خلیج فارس با انتقال ۱۸۰ میلیون مترمکعب به سه استان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه پروژه های افتتاح شده در هفته دولت به لحاظ ریالی سه برابر سال گذشته بود گفت: کار دیگر حل مشکلات طرح های متوقف بود که وقت زیادی صرف حل مشکلات آنان شد که بخشی نتیجه گرفت.

وی افزود: طرح های جدید نیز سعی کردیم که آغاز کنیم و این طرح ها در بخش خصوصی و صنعتی، معدنی و دولتی آغاز شد و حجم ریالی هفته دولت امسال نسبت به سال قبل سه برابر بود.

فدایی ادامه داد: مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و شرکت های تابعه امسال عملیات اجرایی ۶۰ پروژه با ۱۱ هزار میلیارد تومان آغاز می کند که تولید آهن استفجی، فولاد، کنستانتره و کلاف فولادی امسال کلنگ زنی شد.

وی عنوان کرد: لایروبی مسیل ها و دهانه رودخانه ها برای کاهش سیلاب ها نیز امسال به وسعت در مناطق مختلف استان انجام شد.

وی با اشاره به طرح هایی در مرحله طراحی و ایده که در استان آغاز شد گفت: از این دست طرح احداث شهر نوآوری در کرمان، که محل استقرار شرکت های دانش بنیان برای جنوب شرق، موزه کرمان شناسی، سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلار خارجی برای تولید سلولهای پنل های خورشیدی بود که کرمان را به قطب این انرژی تبدیل می کند.

استاندار اسبق کرمان خاطرنشان کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان به جنوب کرمان، اجرای کشاورزی قراردادی، مرزهوایی جنوب، آبرسانی به یکهزار و ۵۰۰ روستای کرمان و تامین آب شهر کرمان از طریق خط انتقال از خلیج فارس در برنامه قرار داشت.

وی با تاکید بر حمایت از توسعه با تکیه بر توسعه متوازن گفت: با استقرار پنجره واحد از تمامی سرمایه گذاری استقبال کردیم و روند استعلامات را تسهیل کردیم و از شرکت های بزرگ استان خواستیم که در جنوب استان و مناطق محروم برای توسعه متوازن سرمایه گذاری کنند که این طرح نیز آغاز شده است.

فدایی یادآور شد: ایجاد اشتغال خرد، خانگی و خوداشتغالی، روستایی و عشایری، فعال سازی واحدهای تولیدی صنعتی و میانی، رفع فقر و محرومیت را دنبال کردیم و در محرومیت زدایی اقدامات بسیاری شد، ازجمله ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث می شود که در یکسال بعد از سفر رییس سازمان برنامه و بودجه ۶ هزار واحد افتتاح شد و مابقی در حال اتمام است.

وی افزود: برای مسکن افراد محروم و تحت پوشش کمیته امداد اجاره به شرط تملیک اجرا می شود، اشتغال آنان پیگیری شد.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن در سال ۹۸ میزان ۱۲ هزار واحد مسکونی احداث کرد که رتبه اول کشور را در حالت ۲ برابر نفر دوم کسب کرد در حالی که این آمار در سال پیش از آن ۱۰ هزار واحد بود.

فدایی گفت: موانع و مشکلات توسعه در استان کرمان عدم اعتقاد و باور یکسان به توسعه است که نیاز به نشست های بسیاری دارد و نکته دیگر سیاست زدگی استان به صورت نامناسب است و دیگری مشکلات فرهنگی می باشد که در این زمینه نیاز به تحولات فرهنگی داریم.

وی اضافه کرد: بنده قصد استعفا و برنامه ای برای آن نداشتم و توجه داشتم با وجود مشکلات و گرفتاری ها باید تا پایان دولت گرفتاری ها را تحمل کنیم که پروژه های نیمه تمام را بهره برداری برسانیم اما شرایطی پیش آمد که مصلحت بر استعفا دیده شد.

استاندار اسبق کرمان ادامه داد: پس از سه ماه اصرار بنده، با استعفا موافقت شد و از حسن نظر هیات دولت و وزارت کشور برای ارائه فرصت خدمت به من قدردانی می کنم که در این راستا امیدواریم در حل مشکلات مردم گامی برداشته باشم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =