۱۴ واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری پلمب شد

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس امنیت عمومی چهارمحال و بختیاری از پلمب ۱۴ واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، سرهنگ اسکندر سعیدی با اعلام این خبر افزود: طرح کنترل واحدهای صنفی با توجه به اعمال محدویت‌های جدید در نحوه فعالیت واحدهای صنفی از سوی ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونای استان و به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت. 

وی گفت: در این طرح تیم‌های مشترک از سوی ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان و ماموران مرکز بهداشت استان با هماهنگی قضایی، از ۱۰۱ واحد صنفی در سطح استان بازدید کردند.

سعیدی افزود: در این راستا ۱۸ واحد صنفی به علت رعایت نکردن ضوابط، اخطاریه کتبی دریافت کردند و ۱۴ واحد صنفی در رسته‌های مختلف از جمله گیم نت، آرایشگاه زنانه و باشگاه ورزشی نیز به دلیل رعایت نکردن ضوابط و مقررات بهداشتی تا اطلاع ثانوی پلمب شدند. 

وی با اشاره به اینکه طرح نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در دستورکار قرار دارد، از عموم شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند. 

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بحرانی و خاکستری شیوع کرونا قرار دارند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =