اهدای تجهیزات ورزشی به تیم‌های فوتبال محلات اهواز

اهواز - ایرنا - مقداری امکانات و تجهیزات ورزشی روز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسوولان محلی، به تیم‌های فوتبال محلات محروم و کمتر توسعه یافته اهواز اهدا شد.

به گزارش ایرنا در این آیین که به صورت نمادین در ورزشگاه تختی برگزار شد از ۲۰ مربی فوتبال محلات اهواز که در مناطق کم برخوردار فعالیت می‌کنند تقدیر شد.

این اقدام برای نخستین بار و با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، اداره‌کل امور اجتماعی استانداری و آموزش و پرورش خوزستان صورت گرفت.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: زمانی فوتبال محلات اهواز دفتر نداشت اما تلاش اعضای شورای فوتبال محلات ما را وادار کرد که مکانی در اختیار آنها قرار دهیم این در حالی است که ۱۴ هیات ورزشی ما فاقد دفتر بودند. 

ابراهیم نصیری با بیان اینکه امیدوارم خروجی ورزش خوزستان از زمین‌های خاکی انجام پذیرد افزود: بیشتر زمین‌های خاکی فوتبال اهواز فاقد نورافکن است و ورزشکاران تا ساعت خاصی می‌توانند فعالیت خود را دنبال کنند لذا از استانداری درخواست دارم تا اعتباری برای تعمیر و نصب نورافکن زمین‌های خاکی لحاظ شود که ورزشکاران بتوانند تا ساعت ۱۱ شب فعالیت کنند.

وی خطاب به هیات فوتبال اهواز گفت: فوتبال محلات اهواز دارای لیگ خوب و پویایی است اما متاسفانه هیچگونه دستاوردی ندارد لذا استدعا داریم شرایطی فراهم شود که تیم‌های برتر مسابقات محلات وارد لیگ فوتبال اهواز و در ادامه لیگ استان شوند.

نصیری با اشاره به اینکه ورزش نخستین خاکریز در رویارویی با آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی است ادامه داد:باید کمیته آموزش در فوتبال محلات فعال شود تا بتوان از این طریق مربیان حاضر در این رشته را شناسنامه دار کنیم. مربیان دلسوزی در فوتبال محلات فعالیت می‌کنند که لازم است آنها را تجهیز کنیم.

وی افزود: زمانی ۱۱ بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان، خوزستانی بودند اما اکنون یک نفر خوزستانی در تیم ملی نداریم که یک ضعف جدی است که باید این موضوع آسیب‌شناسی شود تا در آینده شاهد حضور چندین بازیکن خوزستانی در تیم ملی باشیم.

مدیر کانون فوتبال محلات اهواز نیز گفت: یکی از تشکیلات و نهادهای جدید در کنار نهادهای رسمی دولت که می‌تواند اثرگذار باشد سازمان‌های مردم نهاد است و بر این اساس ۲ سال پیش کانون فوتبال محلات را برای احیا فوتبال خاکی و شناسایی استعدادهای این رشته در اهواز راه‌اندازی کردیم.

احمد بیت مشعل افزود: ۴۵۰ تیم فوتبال در محلات اهواز فعالیت می‌کنند که ۲۵۰ تیم را مستندسازی کردیم. در سال ۹۸ نزدیک به ۳۰ جام فوتبال در زمین‌های خاکی برگزار شد که از آنها حمایت مالی کردیم. همچنین پارسال به یکصد تیم فوتبال در حد بضاعت خود، تجهیزات و امکانات ورزشی اهدا کردیم.

وی با بیان اینکه مهمترین برنامه ما توجه به رده ‌ای پایه است گفت: پارسال با همکاری معاون سیاسی اجتماعی استانداری، برای ۳۰۰ تیم امکانات ورزشی تهیه کرده و در اختیار تیم‌های پایه قرار دادیم.

در این آیین معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان، رییس و اعضای شورای شهر اهواز، و جمعی از مسوولان محلی و ورزشی حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =