چهار باند قاچاق سلاح و مهمات غیرمجاز در ایلام منهدم شده است

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار باند قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز در استان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: به منظور تحقق امنیت پایدار و در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در خصوص تامین امنیت و آرامش مردم، ماموران انتظامی استان به صورت شبانه روز در حال تلاش هستند.

وی افزود: با انجام کار اطلاعاتی تلاش شبانه روزی و اشرافیت اطلاعاتی از ابتدای سال جاری تاکنون چهار باند قاچاق سلاح غیر مجاز شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی این باندها متلاشی و ۱۵ نفر از اعضای آنان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه متهمان دستگیر شده در راستای مطالبه به حق مردم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند، یادآور شد: اراذل و اوباش و قاچاقچیان سلاح غیرمجاز بدانند که هیچ جای امنی برای اقدامات مجرمانه آنان در استان وجود ندارد.  

سردار یاری با اشاره به افزایش هفت درصدی کشف سلاح و مهمات غیرمجاز نسبت به مشابه سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: در این ‌مدت (از ابتدای سال تا کنون) بیش از ۴۰۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری فاقد مجوز قانونی کشف شده است.

وی تاکید کرد: در چند روز گذشته و در یک کار اطلاعاتی، ماموران انتظامی شهرستان هلیلان از یکدستگاه خودروی سمند که به طرز ماهرانه ای ۲۶ سلاح را در خودرو جاسازی کرده بود کشف و یک متهم را دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.

سردار یاری با هشدار به کسانی که در فضای حقیقی و مجازی اقدام به اعمال مجرمانه و فروش سلاح و مهمات می کنند، تاکید کرد: پلیس با تمام توان و نیروی انسانی کارآمد در گشت های انتظامی و همچنین کارشناسان خبره در فضای مجازی اجازه قدرت نمایی و به مخاطره انداختن امنیت و آرامش مردم را نخواهد داد . 

فرمانده انتظامی استان ایلام به خانواده ها توصیه کرد تا ضمن مراقبت از فرزندان خود و شناسایی دوستان ناباب آنها ، موارد امنیتی ، قاچاق سلاح  و مهمات غیرمجاز را از طریق فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =