۸۵ میلیاردتومان به اقشار آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان کمک شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مستضعفان سیستان‌وبلوچستان گفت: این بنیاد در قالب مرحله اول و دوم مبارزه با شیوع ویروس کرونا ۸۴ میلیارد و ۴۳۶ میلیون تومان جهت حمایت از اقشار آسیب دیده استان پرداخت کرده است.

آرشام هنرکار روز یکشنبه در حاشیه رزمایش توزیع اقلام بهداشتی اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به محرومان سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:در این راستا تاکنون چندین هزار سبد معیشتی و کارت هدیه نقدی به ارزش افزون‌بر ۲۱ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان میان اقشار محروم و حاشیه‌نشین بویژه در ۲ شهرستان پایلوت زهک و قصرقند و حاشیه شهر چابهار توزیع شده است.
وی با تاکید بر اینکه بخش عمده توزیع سبدهای معیشتی با استفاده از توان و ظرفیت گروه‌های جهادی و مجموعه‌های خیریه انجام شده، افزود: گروه‌های جهادی ظرفیت ویژه‌ای جهت کمک به پیشرفت و آبادانی مناطق محروم دارند و رویکرد بنیاد مستضعفان در کنار دیگر نهادهای انقلابی تقویت این مجموعه‌های مردمی است.

 مدیرکل بنیاد مستضعفان سیستان‌وبلوچستان با اشاره به اینکه در پی شیوع کرونا بیشترین آسیب به اقشار مستضعف بویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی وارد شده، ادامه داد: در همین راستا در قالب مرحله اول و دوم مبارزه با شیوع ویروس از طرف این بنیاد بیش‌از ۳۸ میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض برای مددجویان کمیته امداد و حدود ۱۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مددجویان بهزیستی این استان پرداخت شده است.

وی گفت: بنیاد مستضعفان تاکنون کمک‌های مقطعی متعددی از جمله ساخت و تجهیز مراکز بهداشت و درمان، مشارکت در ساخت مدرسه و توزیع سبد غذایی میان مادران باردار و شیرده دچار سوءتغذیه در سیستان‌وبلوچستان داشته و کمک‌های بنیاد در قالب مرحله سوم مبارزه با شیوع کرونا در این استان و دیگر نقاط محروم کشور ادامه دارد.

هنرکار ادامه داد: تمرکز اصلی بنیاد مستضعفان در سیستان‌وبلوچستان بر آبادانی و پیشرفت ۲ شهرستان زهک و قصرقند در همه ابعاد است که به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند و کار در آنها با قوت ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها